Pereiti prie turinio
Pagrindinis » Kavos aparatų remontas

Kavos aparatų remontas

Taisykla7 atliekamas profesionalus kavos aparatų remontas. Padarysime viską, kad Jūsų kavos aparatas gamintų Jums pačią skaniausią kavą ir dirbtų sklandžiai.

Dirbame tiesiogiai su JURA, SAECO, GAGGIA, SIEMENS, DELONGHI, AEG, KRUPS ir kitais detalių tiekėjais. Tai užtikriną aukščiausią darbų kokybę ir geras kainas išvengiant tarpininkų. Taisymui naudojame originalias detales. Visada suteikiame garantiją.

Taip pat atliekamas ir kavos aparatų nukalkinimas.

Visada prieš remontą per 1 darbo dieną atliekame pirminę diagnostiką. Reikia detalesnės informacijos? Kreipkitės į mus.

Jei turite namų draudimą ar prietaisas yra apdraustas, galime išrašyti defektinį aktą draudimo kompanijai.

Kavos aparatų remontas – kainoraštis

PaslaugaKainaGarantija
Kavos aparato gedimo nustatymas (diagnostika)5 €
Išvalymas, nukalkinimas (pilnas perrinkimas, preso, sietelių ir kitų dalių valymas)Nuo 45 €
Kavos malūnėlio / malūno remontas / keitimas (dažniausiai, kai nemalama kava)Nuo 45 €2 mėn.
Vandens šildytuvo (boilerio) remontas / keitimas (dažniausiai, kai pagaminama per šalta kava)Nuo 45 €2 mėn.
Kavos preso taisymas (dažniausiai, kai blogai bėga ar visai nebėga kava, praleidžiamas vanduo, strigimas ir pan.)Nuo 50 €2 mėn.
Tarpinių remontas / keitimas (dažniausiai, kai praleidžiamas vanduo)Nuo 15 €2 mėn.
Kavos aparato defektavimo aktas draudimo kompanijai (apmoka draudimas)25 €

Kavos aparatų remontas – dažniausiai pasitaikantys gedimai

Jei kavos aparatas sugedo, patikėti jį remontui profesionalams patikimiausias sprendimas. Tačiau prieš tai galite pabandyti sutvarkyti kavos aparatą patys. Toliau pateikiame dažniausiai pasitaikančių gedimų sąrašą. Galbūt kaip tik vienas iš jų ir pasireiškė Jums? Dažnai gedimai atsiranda dėl netinkamo eksploatavimo, priežiūros ir naudotojo klaidų. Taigi, prieš nešdami kavos aparatą technikams, pabandykite, kaip galite išspręsti kai kurias dažniausiai pasitaikančias problemas.

1. Kavos aparatas nedaro kavos

Kai kavos aparatas tiesiog nustoja veikti visiškai, priežastis gali būti bet kuri iš toliau išvardytų:

 • Sugedo kavos aparato įjungimo / išjungimo jungiklis arba blogas maitinimo laidas.
 • Užsidaręs / užsikimšęs vožtuvas.
 • Užsikimšę vamzdeliai.
 • Reikalingas kavos aparato nukalkinimas

Jei sugedo jungiklis arba laidas, kuris yra integruotas į aparatą, prietaisą remontui reiktų pristatyti į remonto dirbtuves. Tokiu atveju bandymas remontuoti patiems gali padaryti daugiau žalos tiek pačiam aparatui, tiek yra nesaugus žmogui.

Užsikimšusio vožtuvo problemą galima išspręsti surenkant į jį patekusias šiukšles dantų krapštuku.

Kalciu užsikimšusius vamzdelius galima bandyti plauti per kavos aparatą perleidus actą, o po to porą kartų perpylus vandeniu, kad actas būtų visiškai pašalintas.

Jei problemos pašalinti nepavyko, kreipkitės į mus ir bus atliktas profesionalus kavos aparatų remontas.

2. Kavos aparatas nepaduoda karšto vandens

Kartais kavos aparatas gali nustoti tiekti karštą vandenį. Vietoj jo gali būti leidžiami garai. Taip gali atsitikti dėl to, kad kavos aparatas nesugeba paimti vandens iš rezervuaro. Taip gali būti dėl to, kad aparatas „gaudo orą“. Kodėl taip gali atsitikti? Pagrindinė priežastis – netinkamai įstatytas vandens bakelis. Jei jūsų aparate yra montuojamas vandens bakelis, įsitikinkite, kad tinkamai jį įdėjote ir iki galo jį įstūmėte.

Atlikite šiuos veiksmus:

 1. Išjunkite aparatą.
 2. Išimkite ir ištuštinkite vandens bakelį ir išimkite vandens filtrą.
 3. Pripildykite rezervuarą vandens ir įstatykite jį atgal į vietą.
 4. Įjunkite aparatą.

Jei patarimai nepadėjo, kreipkitės į Taisykla7 kavos aparatų meistrus.

3. Užsikimšęs kavos aparato filtro krepšelis / gaminama bloga kava

Jei kava turi keistą skonį, dėl to gali būti kaltas užsikimšęs filtro krepšelis. Jūsų kavos aparate esantį daugkartinio naudojimo filtrą reikėtų reguliariai valyti, nes jis gali užsikimšti kavos eteriniais aliejais ir dėl to kavos skonis gali būti keistas arba kava gali būti silpna. Norėdami išvalyti filtrą, baigę tą dieną ruošti kavą, filtrą kruopščiai išplaukite šiltu muiluotu vandeniu arba galite išplauti filtrą indaplovėje (viršutinėje lentynoje).

Bet kuriuo atveju po valymo nuvalykite filtrą švaria drėgna šluoste. Jei norite filtrą išvalyti giliau, pamerkite jį į sumaišytą paprastą ir distiliuotą vandenį ir leiskite jam mirkti kelias valandas. Arba palikite mirkti per naktį. Taip pat valymui galite naudoti šveitimo šepetėlį su šiek tiek valgomosios sodos.

Problema išliko? Kreipkitės, atliksime operatyvią diagnostiką.

4. Pro kavos aparato galvutę neprateka vanduo

Jei kavos aparato galvutė užsikimšusi, pro ją paprastai neprateka vanduo. Ji užsikemša dėl to, kad nebūna valoma arba valoma netinkamai. Dauguma žmonių namuose kavos aparatų nevalo taip reguliariai ar pavyzdingai, kaip tai daroma kavinėse. Dėl nešvaraus kavos aparato gali kilti daugybė ir kitų problemų. Norėdami neleisti šiai problemai atsirasti, kasdien praplaukite kavos aparatą.

Vis dar neišsisprendė? Padėsime.

5. Pro kavos aparato galvutę nesustodamas teka vanduo

Tai gali nutikti, jei buvo paliktas įjungtas nuolatinio pylimo mygtukas. Dauguma kavos aparatų turi nepertraukiamo gaminimo mygtuką, skirtą įvairioms situacijoms, pavyzdžiui, jei aparato jutiklinis skydelis staiga nustotų veikti. Nepertraukiamo gaminimo mygtukas gali būti naudojamas kavai išpilstyti rankiniu būdu. Tačiau kartais mygtukas gali būti įjungtas ir neatleistas. Sprendimas šiuo atveju gana paprastas – tiesiog išjunkite mygtuką.

Kita panaši problema, vanduo teka purslais netaisyklingai į šonus. Tikėtina, kad tokių netaisyklingų purslų priežastis yra nešvarūs išpylimo filtrai. Nors tai neįtakoja kavos kokybės, tai gali būti gana erzinantis dalykas. Sprendimas vėlgi, reguliarus aparato valymas. Reguliariai plaudami aparatą, užtikrinsite, kad prietaisas būtų tvarkingas, užuot kaupęs nešvarumus ir jam nereikės atlikti remonto.

6. Atšoka ESPRESSO kavos aparato rankenėlė

Rankenėlė gali atšokti dėl to, kad ji buvo perpildyta kava. Norint tinkamai paruošti kavą, nereikia didelio kavos kiekio. Nors ir norite paruošti daugiau puodelių iš vienos rankenėlės, neperpildykite jos. Vietoj to įsigykite didesnius krepšelius arba rankeną, į kurią galima sutalpinti daugiau kavos.

7. Kavos aparatas nedaro pieno putos

Pieno putojimas – tai pieno vėdinimas, kurio metu susidaro gausi ir tiršta puta. Yra įvairių priežasčių, dėl kurių jūsų kavos aparatui gali kilti problemų su pieno putojimu, pvz.:

 • Mažas arba per lėtai užkylantis garų slėgis.
 • Užsikimšęs garų antgalis.
 • Pieno kokybė.

Kartais pienas gali tiesiog neputoti, ir tam gali būti kelios priežastys. Iš dalies priežastis gali būti monogliceridų, digliceridų ir laisvųjų riebalų rūgščių kiekis. Šie junginiai susidaro, kai piene esančios bakterijos arba fermentai veikia pieno riebalus. Šis procesas vadinamas lipolize.

Jei priežastis yra garų slėgis, patikrinkite, ar slėgis yra tinkamas. Veiksmai, kuriuos galite pabandyti atlikti:

 • Išimkite garų antgalį ir kruopščiai jį išvalykite.
 • Išbandyti naują pieno partiją.

Prieš bandydami iš naujo užvirinti pieną su šviežiu pienu, įsitikinkite, kad pieno talpa švari.

Patarimai nepadėjo? Kreipkitės į mūsų meistrus, bus atliktas kokybiškas kavos aparatų remontas ir vėl galesite mėgautis puikia kava.

8. Kavos aparatas nešyla / neleidžia garų

Paprastai kavos aparatas nebūna karštas ir neišleidžia garų, kai jo maitinimo jungiklis yra netinkamoje padėtyje. Jei susiduriate su šia problema, pabandykite išjungti ir vėl įjungti kavos aparatą. Dauguma kavos aparatų turi jungiklius, kurie gali būti išdėstyti įvairiais būdais. Gali būti vienas jungiklis su skirtingomis padėtimis arba du jungikliai.

Pirmasis jungiklis, žymintis 1 padėtį, įjungia visas aparato funkcijas, išskyrus kaitinimo grandinę. Šią funkciją technikai paprastai naudoja diagnozuodami problemas arba atlikdami mašinos techninę priežiūrą.

Antrasis arba antrosios padėties jungiklis įjungia aparato šildymo grandinę, kad ji galėtų šildyti ir veikti taip, kaip reikia. Gana dažnai kavos aparatų naudotojai, ypač tie, kurie sudėtingesnius aparatus naudoja namuose, nežino apie šiuos skirtingus jungiklius ir jų funkcijas.

Šiuos jungiklius galima lengvai netyčia nureguliuoti pvz.:

 • Įjungti jungiklį, esantį ant prietaiso skydelio, kai valote.
 • Valydami drėgmę iš po aparato galite paspausti po juo esantį jungiklį.

Patarimai nepadėjo ir reikalingas kavos aparatų remontas? Kreipkitės.

9. Kavos aparatas nedaro kavos

Jei kavos kavą gamina lėtai arba visai negamina, gali būti, kad kaltas kavos malimo nustatymas. Labiausiai tikėtina, kad nustatytas per smulkus malimas. Kita priežastis gali būti kavos perpildymas. Susidūrę su šia problema, nuimkite rankeną nuo aparato galvutės ir paspauskite tūrio reguliavimo mygtuką. Jei vanduo bėga gerai, priežastis gali būti arba malimo nustatymas, arba kavos perpildymas. Tokiu atveju pakeiskite malimą stambiau. Tačiau jei paspaudus tūrio reguliavimo mygtuką vanduo tik laša arba netaisyklingai bėga, problema gali būti rimtesnė ir jos patiems išspręsti nepavyks. Bus reikalingas profesionalus kavos aparato remontas arba kavos aparato nukalkinimas.

10. Kava pagaminama per greitai

Kava iš kavos aparato gali bėgti greičiau, jei nustatytas per stambus kavos malimo režimas arba į aparato rankenėlę neįpilta pakankamai kavos. Norėdami sutvarkyti šią problemą, padidinkite dozę arba sureguliuokite kavos aparato malūnėlį, kad malimas veiktų smulkiau. Bandydami viską sureguliuoti, būtinai įdėkite šviežios kavos.

11. Vanduo prateka pro kavos aparato apačią

Užsikimšęs nutekėjimo vamzdis yra pagrindinė priežastis, dėl kurios kavos aparatas pradeda leisti vandenį iš apačios. Tokiu atveju problemai spręsti, visų pirma reikia patikrinti ar pratekantis vanduo yra švarus ar ne. Jei nutekantis vanduo nešvarus, tai reiškia, kad galėjo užsikimšti nutekėjimo žarna. Tokio užsikimšimo priežastys gali būti per didelis pieno, šokolado ar kavos pupelių kiekis. Taip pat, įsitikinkite, ar nutekėjimo žarna nėra susisukusi ar užsikimšusi. Jei nutekėjimo žarna užsikimšusi, naudokite nuriebalinimo tirpalą arba karštą vandenį, kad ją atkimštumėte. Norint efektyviai išspręsti problemą, rekomenduojame į išleidimo vietą įpilti šiek tiek kavos aparato valiklio.

12. Malūnėlis įsijungia, tačiau nemala

Malūnėlis įsijungia, bet nemala, todėl, kad nustatytas itin smulkus malimo režimas. Galėjote nustatyti tokį smulkų malimo nustatymą, kad malūnėlio ašmenys gali liestis vienas su kitu, todėl malūnėlis neveikia taip, kaip numatyta. Norint išgauti idealią kavą, labai svarbu, kokį kiekį kavos įdedate į kavos aparatą. Padidinkite malūnėlio rūpumo lygį. Be to, išvalykite piltuvėlį. Prevenciškai kartą per savaitę išvalykite piltuvėlį.

13. Nėra slėgio garo rankenoje

Galvutėse vandens temperatūra ir slėgis gali būti geri, tačiau garų rankenos slėgis gali būti nulinis. Šią problemą turėtų išspręsti rankenos valymas. Taip pat problema gali būti dėl manometro gedimo, kuris rodo blogą slėgį. Atkreipkite dėmesį, kad kai kuriems kavos aparatams gali prireikti šiek tiek laiko po įjungimo, kad pakankamai įkaistų ir veiktų tinkamai – nuo 5 iki 15 minučių.

Tikimės, kad mūsų kavos ekspertų patarimai Jums padėjo. Tačiau jei problemos išlieka, kreipkitės į mus ir atliksime operatyvų ir kokybišką kavos aparatų remontą.

Daugiau apie kavos aparatus ir kavos aparatų remontą

2023