Pereiti prie turinio
Pagrindinis » Virusų valymas

Virusų valymas

Taisykla7 atliekamas nešiojamų, stacionarių ir Apple kompiuterių virusų valymas / šalinimas. Tai yra viena iš mūsų teikiamų kompiuterių remonto paslaugų.

Kreipkitės ir mes pasirūpinsime, kad iš Jūsų kompiuterio būtų pašalinti visi užkratai ir kenkėjiškos programos, kurie kelia pavojų asmeninių duomenų nutekėjimui, tiek jų praradimui. Tačiau ir labai lėtina visos sistemos darbą.

kompiuterio diagnostika

Kokią žala gali padaryti virusai?

Virusas gali pridaryti daug problemų tiek nešiojamiems, tiek stacionariems kompiuteriams. Virusai gali ne tik labai sulėtinti kompiuterio (PC) veikimą ar jį „užlaužti, tačiau ir sugadinti operacinės sistemos failus. Tam, kad galėtų plisti, nepageidaujamos programos („spamas“), kenkėjiškos programos („malware“) ar virusai pasinaudoja operacinės sistemos ar įdiegtų programų saugumo spragomis. Virusai ir kenkėjiškos programos gali būti ypatingai pavojingos nešiojamui kompiuteri, nes gali atskleisti Jūsų asmeninę informaciją kibernetiniams nusikaltėliams, užkoduoti failus ir prašyti už jų atgavimą išpirkos. Taip pat gali sugadinti nuotraukas, dokumentus pvz. wordo, excelio ar kitų programų sukurtus Jums svarbius failus.

Mūsų įmonės meistrų atliekamas virusų šalinimas iš kompiuterio padės Jums išvengti šių išvardintų problemų: surasime pasislėpusias ir nepastebimai Jūsų kompiuteryje veikiančias kenkėjiškas ir šnipinėjimo („spyware“) programas ir jas efektyviai ir saugiai pašalinsime. Nedelskite, nes virusai perduoda nešiojamame ar stacionariame kompiuteryje laikomus duomenis hakeriams ar kitiems piktavaliams. Virusų valymas bus atliktas sklandžiai ir operatyviai.

Kaip žinoti, kad kompiuteris yra užkrėstas virusais?

Įprastai, daugelis kompiuterio vartotojų net nepastebi, kad jų kompiuteris buvo užkrėstas. Taisykla7 operatyviai gali patikrinti Jūsų kompiuterį profilaktiškai, net jei ir atrodo, kad tarsi viskas veikia gerai.

Taisykla7 rekomenduoja patikrinti ar antivirusinė sistema yra atnaujinta, atlikti pilną ir nuodugnų kompiuterio patikrinimą bent kartą į mėnesį. Jeigu Jūsų nešiojamas ar stacionarus kompiuteris veikia lėtai, einate darytis kavos laukdami kol kompiuteris užsikraus, kompiuteris dažnai netikėtai užlūžta, atsitiktinai išsijunginėja, parodomas mėlynas ekranas su klaidos pranešimu, nerizikuokite privačia informacija ir jį suremontuokite kaip įmanoma operatyviau. Dabar jau žinote kaip pavojinga gali būti, kai nešiojamas ar stacionarus kompiuteris yra užkrėstas. Visi gyvenantys Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ar Šiauliuose pas mus gali atvykti patys, nes šiuose miestuose pagalbai su kompiuteriu galite atvykti patys. Tačiau likusioje visoje Lietuvoje (Panevėžyje, Alytuje, Marijampolėje, Utenoje, Telšiuose, Tauragėje ir rajonuose) galime kompiuterį virusų šalinimui paimti patys per kurjerį.

Kenkėjiškos programos ar virusai gali pasireikšti šiais simptomais

  • Jūsų nešiojamas kompiuteris, stacionarus kompiuteris ar Apple kompiuteris labai stipriai sulėtejo ir veikia ne taip greitai kaip veikė seniau;
  • Įdiegta antivirusinė programa dažnai praneša apie tam tikras aptiktas bėdas;
  • Atsitiktiniai iššokantys pranešimai ar atsidarančios internetinės reklamos;
  • Naršant internete Jūs ne savo noru atsiduriate ne ten kur norėjote ir esate nukreipiami į įvairias keistas svetaines;
  • Jūsų kompiuteryje atsirado programa, kurios neatsimenate, kad būtumėte diegę;
  • Kompiuteris dažnai be priežasties išsijungia ar užstringa;
  • Tam tikra įdiegta programa prašo Jus mokėti, kai akivaizdu, kad neturėtumėte.

Virusų valymas – tipai

Krypto išpirkos kenkėjiška programa (Cryptoware): Programa, kuri užkoduoja / padaro neprieinamą kompiuteryje esančią informaciją taip, kad būtų neįmanoma jos atidaryti ar kopijuoti, ir prieigai prie jos prašoma sumokėti išpirką kriptovaliuta (Bitkoinais ir pan.), per PayPal ar bankiniu pavedimu. Jei su tuo susidūrėte, niekada nemokėkite piktavaliams. Net jei ir sumokėsite, mažai šansų, kad atgausite prieigą prie failų. Tokiu atveju kompiuterį būtina perinstaliuoti, kad būtų bent kiek šansų atgauti duomenis.

Išpirkos kenkėjiška programa (Ransomware): Programa, kuri grasina tam tikrus kompiuteryje ar kompiuterio pagalba užfiksuotus duomenis (kompiuterio ekrano kopija, kamera ir pan.) perduoti draugams, policijai, interpolui ir pan. Toks virusas gali būti saugiai pašalintas neprarandant jokių duomenų.

Trojanai: Programa, kuri apsimeta legitimia programa pvz antivirusine ir informuoja, tarsi kompiuteris užkrėstas daugybe virusų, tačiau yra virusas pati ir skenuodama kompiuterį bando prieiti prie privačios informacijos.

Informacijos rinkimo kenkėjiška programa (Keyloggers): Programa leidžianti fiksuoti kiekvieną Jūsų mygtuko paspaudimą, interneto naršymo istoriją, įvedamus privačius duomenis pvz prisijungimus prie banko, slaptažodžius ir pan. ar bet kokius kitus veiksmus.

Reklamų rodymo kenkėjiška programa (Adware): Programa, kuri nuolat rodo reklaminius pranešimus, pasiūlymus ir pan.

Virusai (Worms): Toks virusas plinta per vietinį kompiuterių tinklą (naudojant bendrą maršrutizatorių bevieliam prisijungimui ir pan.), o patekęs į kompiuterį jį užkrėčia ir sunaikina jame esančius duomenis.

Šnipinėjimo kenkėjiška programa (Spyware): Sunkiai aptinkama programa, nes virusas šnipinėja jus stipriai neįtakodamas kompiuterio darbo ir įsiliejęs į operacinę sistemą. Duomenys dažniausiai persiunčiami ją paleidžiusiems hakeriams.

Daugiau detaliai apie kompiuterių virusus pateikta čia (anglų kalba).

Taip pat internete yra daugybę kitokių kenkėjiškų programų ar virusų, kuriuo galima užsikrėsti atidarius el. pašto laišką galvodami, kad jis buvo atsiųstas kolegos ar artimo draugo. Tik atidarius tokį laišką, virusas užkrėčia Jūsų kompiuterį. Virusai gali paversti kompiuterį kaip bazę tokių virusų persiuntinėjimui kitiems žmonėms, ar net vykdyti internetinėms atakoms. Jeigu nusprendėte, kad Jūsų kompiuterį reikia patikrinti profilaktiškai ar įtariate, kad esate pasigavę virusą, nedelskite ir kreipkitės pagalbos į mūs – nešiojamų kompiuterių virusų valymo ekspertus.