Telefonai
Vilnius
Kaunas
Klaipėda  
8 (655) 77057
8 (639) 69600
8 (647) 07741

Daugiau nei 45 000 rekomenduoja Taisykla7 !

Sekite mus Sekite Taisykla7 Facebook'e Sekite Taisykla7 YouTube Sekite Taisykla7 Google Plus Sekite Taisykla7 Twitter


Profesionalus nešiojamų, stacionarių ir planšetinių kompiuterių remontas Vilniuje - Kaune - Klaipėdoje. Padarysime viską, kad Jūsų kompiuterius dirbtų taip, kaip norite Jūs. Kadangi dirbame tiesiogiai su Acer, Asus, Apple MacBook iMac, Dell, Fujitsu, HP, Lenovo, MSI, Packard Bell, Samsung, Toshiba ir kitais kompiuterių detalių tiekėjais, tai leidžia garantuoti aukščiausią kokybę ir geriausią kainą išvengiant tarpininkų. Taisymui naudojame originalias detales. Visada suteikiame garantiją. Kompiuterius taisome tiek techniškai, tiek programiškai. Taip pat remontuojame ir jų priedus pvz. įkroviklius. Kreipkitės mūsų nurodytais kontaktais arba tiesiog skambinkite: kompiuterių remontas tel. 8-639-69600

Nustatysime gedimą ir darbų kainą nemokamai, o remontą atliksime tik Jums patvirtinus sąmatą. Jokių kainų pasikeitimų po remonto.

Video įrašuose matote momentus iš kompiuterių remonto:

Pagrindinės kompiuterių techninių gedimų priežastys

Daugelis kompiuterio gedimų kyla dėl prastai prižiūrimų kompiuterių – laikų neišvalomų dulkių, virusų, bei, įtampos el. tinkluose, „trumpo“ jungimo, kurie atsiranda dėl blogai įžemintos srovės ar netinkamo pajungimo. Laiku pasirūpinus tinkama kompiuterio priežiūra, nereikės veliau atlikti kur kas brangesnio remonto ar taisymo. Dirbkime kartu ir mes pasirūpinsime, kad Jūsų daiktas būtų ilgaamžis ir veiktų nepriekaištingai. Kvalifikuoti mūsų specialistai visada atliks profesionalų kompiuterių priežiūrą ir remontą. Žinoma, geriausias kompiuterio remontas - remonto prevencija. Tam, kad išvengti remonto, reikia žinoti dažniausias priežastis, dėl kurių prireikia remonto. Pačiu didžiausiu gedimų sukelėju galėtume vadinti kompiuterio perkaitimą. Perkaitimas dažniausiai fiksuojamas dėl dviejų priežasčių: kompiuteris nėra prižiūrimas ir nėra išvalomos dulkos iš aušinimo sistemos, nėra keičiama termopasta ir termopagalvėlės. Kitaip sakant, nėra atliekama kompiuterio profilaktinė priežiūra. Aušinimo sistemos atnaujinimą rekomenduojama atlikti vieną kartą per metus. Taip pat kompiuteris gali perkaisti, jei tarkim žiūrimas filmas lovoje ir kompiuteris yra neišjungtas užklojamas ir toliau paliekamas dirbti. Tokiu atveju yra uždengiamos aušinimo skylės. Taip pat, jei kompiuteris yra aušinamas iš apačios, kompiuterio negalima ilgiau laikyti ant jokio minkšto pagrindo - netgi ant kelių laikomas kompiuteris pradeda kaisti. Antras pagal dažnumą gedimo sukelėjas yra skysčiai. Nešiojami kompiuteriai dažnai yra užliejami kava, arbata, šampanu, limonadais, koka kola ir kitais gėrimais. Trečia, dažnai yra pamirštama, kad yra prijungtas kompiuterio pakrovėjas ir, jo neatjungus, kompiuteris yra nešamas kitur. Tokiu atveju sugenda ne tik kompiuterio pakrovėjo laidas, kurio nutrūksta antgalis, bet ir išlaužiamas kompiuterio maitinimo lizdas iš pagrindinės plokštės. Jeigu pagrindinė plokštė nėra užtrumpinama ar gauna fazės, tai pakanka tik pakeisti išlaužtą lizdą. Pakrovėjo gali būti pakeičiamas laidas. Jei prireikė kompiuterio techninio remonto Vilniuje Kaune Klaipėdoje - kreipkitės ir mes Jums padėsime. Šioje srityje dirbame jau daugiau nei 10 metų, tad kokybė ir profesionalumas garantuotas. Nuotraukose matote vieną iš pagrindinių priežasčių kodėl sugedo kompiuteris - užsikimšusi kompiuterio aušinimo sistema. Dažniausiai tokioje stadijoje jau dėl perkaitimo yra padaromo pažeidimai ir kitose vietose - perkaista čipai ir pan.

Užsikimšęs kompiuterio ventiliatorius dulkėmis Kompiuterio remontas

Gerai veikiančio kompiuterio svarba

Kompiuteris nuo pat jo atsiradimo pradėjo stipriai keisti įmonių ir žmonių gyvenimą. Beveik viskas šiuolaikiniame pasaulyje yra skaitmenizuojama ir perkeliame į virtualią erdvę, kurią galime pasiekti tik skaitmeninės technikos priemonėmis. Jie tampa greitesni, patrauklesni ir paprastesni – jo jau pradeda nesibaiminti tiek jauni, tiek seni. Tai tampa priemone prisitaikyti prie didelio gyvenimo tempo. Šiuolaikiniai kompiuteriai sugeba atlikti daugybę dalykų ir yra sutinkami visur – telefonai, televizoriai, automobiliai. Be jų sunku įsivaizduoti sudėtingus skaičiavimus, teksto taisymą, rašymą ir redagavimą, duomenų archyvavimą. Kompiuteriu (prijungto prie interneto) galima nukeliauti ir į tolimiausią pasaulio kraštą, pasiekti ir toliausiai nutolusių vietovių informaciją. Bet jis turi būti valdomas žmogaus - nors tinkamai paruošta sistema daugelį sprendimų gali priimti ir pati, bet, pasirinkę mūsų profesionalias kompiuterių remonto ir taisymo bei priežiūros paslaugas Kaune, turite galimybę priversti tapti draugiškesniu, greitesniu bei savarankiškesniu. Svarbu yra jį prižiūrėti šiandien, kad nereikėtu atlikti brangaus remonto ir taisymo rytoj. Profesionali priežiūra padaro kompiuterio remontą ir taisymą nebrangiu, kadangi tinkama profilaktika labai stipriai sumažina didelių gedimų riziką, be to darbus galime atlikti ir skubiai. Siūlome kvalifikuotas ir profesionalias kompiuterio remonto ir taisymo paslaugas tiek namų, tiek verslo atstovams. Visada maloniai priimsime, paaiškinsime ir padėsime susidraugauti. Suprantame, kad kiekvienas jį naudoją skirtingiems tikslams. Pas mus galite kreiptis sugedus bet kokio tipo kompiuteriams – tiek nešiojamiems, tiek stacionariems – atliekame visų tipų remonto ir taisymo darbus.

Techninis kompiuterių remontas

Techninis kompiuterių remontas dar kitaip yra vadinamas "geležies" (anlg. hardware) remontu. Tai yra, kai kompiuteris pradeda blogai veikti ir tai įtakoja ne virusai ar blogi programiniai nustatymai, bet techniškai sugedusi kompiuterio detalė. Tai gali būti vienas iš pagrindinių kompiuterio komponentų. Todėl reikia atlikti to komponento remontą. Nors garantiniai serviso centrai dažnai tokias dalis keičia kitomis, bet dažnai daug pigiau yra suremontuoti esamą detalę. Pvz. jei išlūžo kompiuterio maitinimo lizdas tai yra ekonomiškai naudingiau pakeisti ar sutvarkyti esama lizdą plokštėje, nei keisti visa pagrindinę plokštę. Nors yra ir tokių atvejų, kai taisymas yra ekonomiškai nenaudingas. Pvz. suremontuoti operatyviosios atminties (RAM) plokštelę kainuotų daug brangiau, nei pakeisti ją kita - nauja ar naudota. Taip pat kietasis diskas yra taisomas tik tuo atvejų, kai yra svarbūs jame esantys duomenys, nes remonto kaina jo vertę viršyja dvigubai ar dar daugiau. Bet tiek operatyviosios atmintys, o šiais laikais ir kietieji diskai SSD diskai - nėra pagrindinės gendančios detalės.

Nešiojamų kompiuterių remonto specifika

Nešiojamuose kompiuteriuose, kitaip nei stacionariuose kompiuteriuose, architektūra yra sudėtingesnė ir turinti daugiau mazgų, todėl ir sugesti gali daugiau įvairių detalių. Vienas iš dažniausiai pasitaikančių gedimų yra seno tipo besisukantys HDD diskai. Dažniausiai šio gedimo pasekmės yra skaudžios, nes, jei yra nedaromos atsarginės duomenų kopijos yra prarandama svarbi informacija. Žinoma, tą informaciją galima ir atkuri, bet tada, tai kainuoja daug brangiau nei tiesiog pakeisti kietąjį diską kitu. Kadangi nešiojamas kompiuteris yra nešiojamas - tenka remontuoti ir jo ekraną, nes jis yra dažnai sudaužomas. Tokiu atvejų ekranas, dar kitaip vadinamas matrica, yra tiesiog keičiamas kitu. Pasitaiko ir tokių atvejų, kadangi šiais laikais dažnai yra įprasta valgyti ar gerti kavą prie kompiuterio - kompiuterio apliejimas skysčiais. Po apliejimo dažniausiai yra keičiama kompiuterio klaviatūra. Be to, jei atnešama paveluotai - apliejus nešiojamąjį kompiuterį skysčiais, reikia nedelsiant išimti bateriją ir kuo skubiau pristatyti kompiuterį remontui - būna nepataisomai sugedusi pagrindinė plokštė. Iš baterijos į pagrindinę plokštę tiekiama elektra, reaguodama su skysčiais katalizuoja daugybę kartų rudijimo procesą. Dėl to čipai ar mikroschemos nepataisomai sugenda - tiesiog supuva. Tokiu atveju gali prireikti ir brangiau kainuojančio pagrindinės plokštės keitimo. Jei kompiuteris yra senesnis - galima ieškoti pigesnės alternatyvos: naudotos pagrindinės plokštės. Bet jei kompiuteris yra ganėtinai naujas dažniausiai vienintelis variantas yra surasti naują pagrindinę plokštę. Taip pat pasitaikydavo, kad buvo tokių kompiuterių, kaip liūdnai pagarsėjės HP DV6000, kurio jau gamykliškai buvo blogai suprojektuotas aušinimas. Taip pat yra ir tokių atvejų, kai būna gamykliškai įdėti blogos kokybės čipai - mikroschemos t.y. kompiuteriui bent šiek tiek perkaitus, čipą reikėdavo keisti kitu. Tokiu atveju BGA čipas turi būti perlituojamas, kurio metu naudojamos INFRARED staklės ir gan sudėtinga litavimo procedūra.

Kompiuterių pagrindinių plokščių remontas

Pagrindinė plokštė dar kitaip yra vadinama motininė plokštė. Tai yra pagrindinė kompiuterio dalis. Pagrindinės plokštės gedimas yra brangiausiai kainuojantis kompiuterio remontas, kurios taisymas turi būti ypatingai atsakingas, nes svarbu šalinti ne pasekmę, o problemą. Pusę motininės plokštės remonto - taisymo kainos sudaro gedimo paieška. Kartais gedimus sugeba rasti tik labiausiai patyrę meistrai, todėl yra duag meistrų, kurie apskritai neapsiimą taisyti pagrindinių plokščių. Patikėkite pagrindinės plokštės remontą patyrusiems meistrams.

Kompiuterių čipų - mikroschemų litavimas

Čipų - mikroschemų litavimas atliekamas su specialia tokio tipo remontui skirta infraraudonųjų spindulių stotimi, todėl garantuojame, kad taisymas bus atliktas kokybiškai ir profesionaliai. Jeigu mikroschema keičiama į naują darbams suteikiama pusės metų garantija. Tokiu atveju, jei mikroschema keičiama į naudotą suteikiama trumpesnė garantija. Dažnai jei kompiuterio likutinė vertė nėra didelė - nėra būtina išleisti daug pinigų keičiant į naują detalę ir puikiai tarnauja naudota, bet, žinoma, jei kompiuteris dar apynaujis - visada rekomenduojame taisytis su nauja mikroschema. Kokybiškai įlituoti naujos kartos čipai užtikrina aukštą kompiuterio pagrindinės plokštės remonto kokybę. Gerą kokybę gali garantuoti tik aukštos kokybės taisymo įranga ir profesionalus su ja dirbantis kompiuterių remonto meistras, bei naudojamos detalės ir taisymo būdas. Tinkamas taisymo būdas yra reikalaujantis daug atidumo ir yra sudėtingas, todėl tokiu atveju čipo litavimo kaina negali būti labai maža. Kai darbas atliekamas labai pigiai, mikroschema yra tiesiog pakaitinama su karštu oru. Po minėto pigaus pakaitinimo kompiuteris jei ir veikia - neilgai. Gali paveikti tik kelias dienas. Niekada nerekomenduojame rinktis tokį "remontą" pas jokius "pigiai" siūlančius meistrus. Mūsų taisykla Taisykla7 niekada neatlieka tokių čipo "pakaitinimo" darbų. Kokybiškai keičiant čipą, pats čipas - mikroschema yra išlituojamas infraraudonaisiais spinduliais (kurie mažesnį poveikį daro aplink esančioms detalėms, neišlydo plastmasės). Jeigu yra dedamas naudotas čipas arba tas pats čipas - mikroschema, tai yra nuimami senį lydmetalio burbuliukai nuo seno čipo apačios ir specialaus šablono pagalba yra suformuojami nauji - galite pamatyti nuotraukose. Jeigu yra dedama naujas mikroschema čipas, tai rutuliukai būna jau pridėti gamykliškai, todėl belieka burbuliukus nuvalyti nuo pačios pagrindinės plokštės, bet užtai prisideda naujo čipo - mikrsochemos kaina.

Ką pasirinkti: taisyti pagrindinę plokštę - keisti čipą mikroschemą - ar keisti pačią pagrindinę plokštę į kitą - naują ar naudotą?

Kiekvienas atvejis yra individualus. Mūsų taisykla visada prieš remontą apžiūri ir įvertiną atvejį specifiškai ir pasiūlomas klientui rekomenduojamas remonto ar keitimo sprendimas. Visada keičiant pagrindinę plokštę rekomenduojama keisti į naują, kas yra daug brangiau nei remontas, o keičiant į naudotą (tai yra vistiek brangiau nei jos remontas) labai svarbų žinoti jos istoriją ir pirkti tik iš patikimo tiekėjo, nes ji pati gali būti tik "laikinai prikelta pardavimui". Tokiu atveju visada mes arba iš savo sandėlio, kuris yra tikrai didelis arba iš patikimų tiekėjų surandame tinkamą pagrindinę plokštę. Gali būti, kad čipo mikroschemos gedimo priežastis yra ne pats čipas, o tiesiog nuo karščio deformavusis pagrindinė plokštė. Tokiu atveju nei naudotas, nei netgi naujas čipas nepadės, kadangi tai visai ne jo kaltė. O jeigu ir padės - tik laikinai. Tiesiog deformavusis pagrindinė plokštė yra išlinkusi ir lydmetalio rutuliukai negali sudaryti gero kontakto. Tokiu atveju būtina keisti pagrindinę plokštę.

Kodėl sugenda vaizdo čipai mikroschemos?

Kaip ir visus kompiuterių gedimus, taip ir vaizdo čipo gedimus, dažniausiai įtakoja netinkama kompiuterio priežiūra t.y. dažniausiai jo perkaitimas dėl laiku neatnaujintos aušinimo sistemos (reikalingas dulkių valymas ir termopastos keitimas). Taip pat kompiuterio pagrindu negali būti medžiaga t.y. negalima laikyti ant lovos ir pan.

Bet ne visada kompiuterio vaizdo čipo sugedimą lemia netinkama kompiuterio priežiūra. Yra tokių kompiuterių serijų, kurios jau iš gamyklos išvažiavo netinkamai suprojektuotos - blogai suprojektuotas kompiuterio aušinimas, BIOS programinė įranga su klaidomis netinkamai valdanti aušintuvą pvz. HP dv6000 serija, dv2000.

Tarp "meistrų" yra mitas, kad kompiuterį sugadina per didelė apkrova pvz. per daug žaidžiama žaidimų, žiūrima per daug aukštos kokybės filmų ir pan. Tiesiog kai kompiuteris yra stipriai apkrautas pasidaro ypatingai svarbu jo priežiūra, nes dirbama iki 100proc. pajėgumu, todėl tokiu atveju visgi kaltas perkaitinimas dėl nepriežiūros, o ne "pernelyg didelė apkrova".

Kaip atpažinti ar nuspėti, kad kompiuterio pagrindinėje plokštėje yra sugedęs čipas - mikroschema?

Norint tiksliau identifikuoti gedimą, visų pirmą reikia suprasti, kad čipai - mikroschemos yra ne vienos rūšies. Dažniausiai gendantys čipai yra:
Šiaurinio tilto čipas (mikroschema) - mikroschema atsakinga už aukštos apkrovos užduotis, turinti tiesiogini ryšį su centriniu procesoriumi.
Pietinio tilto čipas (mikroschema) - mikroschema atsakinga už periferijos valdymą: kietojo disko kontroleris, optinio įrenginio kontroleris, tinklo kortos čipai, USB kontroleriai ir pan. ir su procesoriumi jungiasi per šiaurinio tilto mikroschemą su centriniu procesoriumi.
Vaizdo (grafikos) čipas (mikroschema) - vaizdo apdorojimo mikroschema.

Šios visos mikroschemos yra BGA tipo t.y. lituojamos prie pagrindinės plokštės lydmetalio rutuliukais, todėl jų perlitavimo kaina yra ta pati, tik skiriasi pačio čipo mikroschemos kaina. Šiaurinis tiltas, pietinis tiltas ir vaizdo čipas gali būti ir vienas ir tas pats čipas - galimos įvairios kombinacijos. Sugedus pietinio tilto čipui (dar kitaip vadinamam periferijos čipui) gali viskas veikti gerai, bet dingti bevielis tinklas, gali kompiuteris "nematyti" optinio įrenginio ir kito kompiuterio periferijos įrenginio. Sugedus kompiuterio vaizdo čipui galite ekrane matyti šiukšliną vaizdą ar tiesiog kompiuteris gali per išorinę VGA jungtį rodyti vaizdą, o per pagrindinį ekraną matricą nerodyti. Yra ir daug kitų panašių pozymių.

Patikėkite savo kompiuterio remontą mums, nes mes šioje srityje turime didžiulę patirtį, o tai užtikrins patikimumą ir kokybę. Trūksta informacijos? Kreipkites taisykla7 kontaktais!


Aukstyn