Pereiti prie turinio
Pagrindinis » Straipsniai » Apie antivirusinę programinę įrangą ir jos veikimą

Apie antivirusinę programinę įrangą ir jos veikimą

Antivirusinė programinė įranga – tai kompiuterio programa, skirta apsaugoti kompiuterius nuo kenkėjiškų programų, tokių kaip virusai, kirminai, Trojos arkliai ir kita kenkėjiška programinė įranga. Antivirusinės programos paprastai turi tokias funkcijas kaip apsauga nuo naujų grėsmių realiuoju laiku, iš interneto atsisiųstų ar iš išorinių diskų nukopijuotų failų nuskaitymas ir planinis sistemos nuskaitymas.

Aptikusi grėsmę, antivirusinė programinė įranga imasi veiksmų, kad kenkėjiška programa neužkrėstų kompiuterio. Priklausomai nuo naudojamo antivirusinio produkto tipo, tai gali būti bet kokia priemonė – nuo failo ištrynimo ar jo patalpinimo į karantiną izoliuotoje kietojo disko vietoje iki įspėjimo į nuotolinį serverį ir automatinio pataisos atsisiuntimo.

Antivirusiniai produktai ne tik skenuoja kenksmingas programas, bet ir ieško bet kokio įtartino elgesio, galinčio rodyti, kad yra virusas ar kito tipo kenksminga programinė įranga. Tai apima visos sistemos veiklos ir interneto srauto stebėjimą, taip pat atidų kompiuteryje veikiančių programų elgesio stebėjimą. Jei programa elgiasi taip, kad gali būti pavojinga, antivirusinė programinė įranga imsis veiksmų, kad sustabdytų programą ir įspėtų jus.

Gera antivirusinė apsauga yra labai svarbi norint apsaugoti kompiuterį nuo kenkėjiškų grėsmių. Būtinai investuokite į atnaujintą antivirusinę programą ir reguliariai tikrinkite visas savo sistemas. Tinkamai rūpindamiesi galite užtikrinti savo ir savo duomenų saugumą.