Pereiti prie turinio
Pagrindinis » Straipsniai » Dažnai pasitaikantys televizoriaus ekrano gedimai

Dažnai pasitaikantys televizoriaus ekrano gedimai

Negyvi pikseliai

Vienas iš labiausiai erzinančių dalykų – negyvi pikseliai ekrano centre. Nesvarbu, ar šie taškeliai juodi ar žali, jie labai blogina žiūrėjimo malonumą. Tačiau prieš galvodami, kad tai ir yra negyvas pikselis, įsitikinkite, kad tai iš tikrųjų negyvi pikseliai, kadngi jie gali būti tik įstrigę. Įstrigę pikseliai dažnai būna dėl tranzistorių gedimų; šie pikseliai gali būti įvairių spalvų ir netinkamoje vietoje. Jei pikselis miršta, televizorių reikėtų siųsti į televizorių taisyklą, nes to pataisyti be tinkamų įrankių ir žinių nesigaus. Taip turite įsitikinti, kad tai nėra tiesiog nešvarumas ant ekrano. Jums gali būti netikėta, kaip dažnai maža dulkių ar nešvarumų dalelė atrodo kaip negyvas pikselis, todėl prieš manydami, kad susiduriate su rimta problema, nuvalykite ekraną, o tada išbandykite jį žiūrėdami filmus ar serijalus. Jei tam tikrose medijose trūksta pikselių, problema gali būti susijusi su ryšiu.

Spalvų iškraipymas

Jeigu jūsų ekrano spalvos atrodo iškraipytos, gali būti, kad televizorius neveikia tinkamai. Paprastai ši problema atsiranda palaipsniui, tai reiškia, kad iš pradžių galite nepastebėti skirtumo. Tai vyksta dėl paprastos priežasties – laikui bėgant spalva gali išblukti. Taip pat gali būti problemų su „vaiduokliškomis” spalvomis; jei yra saplvų atspalvių vietose, kurios turėtų būti visiškai baltos, galite būti tikri, kad tai ir yra problema. Spalvų iškraipymą gana lengva ištaisyti, tad nenusiminkite.

Juostos ir linijos

Jei jūsų ekrane pradeda matytis juostos ar linijos, tai paprastai reiškia problemą su jungtimi. Tai gali atsitikti, jei šalia televizoriaus yra padėtas kažkas magnetinio, kas savo ruožtu gali smarkiai trikdyti vaizdą ir net pakenkti ekrano magnetizmui. Problema taip pat gali kilti dėl netvirtai prijungto kabelio į televizorių, kurį lengva pataisyti, nors gali prireikti profesionalaus televizorių remonto, nes televizorių gali tekti ardyti. Linijos ar juostos dažniausiai būna horizontalūs, todėl šią problemą galima lengvai pastebėti, ypač jei ji atsiranda staiga.

Ekrano vaizdo neaiškumas

Dar viena dažna problema yra kai vaizdas, rodomas ekrane, atrodo neaiškus arba miglotas. Smulkios detalės dažnai prarandamos ir vaizdo kokybė prasta, kas gali greitai paversti jūsų malonią filmų žiūrėjimo patirtį į nepatogumą ir stresą. Ši problema gali atsirasti, jei gaunamas signalas yra skaitmeninis standartas (480p), nes nesutampa rezoliucija ir ekranas. Taip pat atkreipkite dėmesį, kad jūsų televizoriaus gaunamas skaitmeninis signalas taip pat gali būti paveiktas oro sąlygų, dėl kurių vaizdas gali atrodyti miglotas ir neryškus.