Pereiti prie turinio
Pagrindinis » Straipsniai » Kaip pasirinkti tinkamas padangas paspirtukui

Kaip pasirinkti tinkamas padangas paspirtukui

Svarbu pasirinkti tinkamas elektrinio paspirtuko padangas, nes tai turės įtakos jūsų važiavimo patirčiai ir saugumui. Pateikiame keletą patarimų, padėsiančių nustatyti geriausią padangų tipą, atitinkantį jūsų konkrečius poreikius:

1. Pažinkite savo reljefą: Jei planuojate elektriniu paspirtuku daugiausia važinėti asfaltuotais paviršiais, pavyzdžiui, šaligatviais ir keliais, greičiausiai norėsite rinktis padangą su kietesniu gumos mišiniu, kad būtų geresnis sukibimas ir ilgaamžiškumas. Ir atvirkščiai, jei planuojate elektriniu paspirtuku važinėti bekele arba sunkesnėmis vietovėmis, tuomet galbūt norėsite rinktis minkštesnio mišinio padangą, užtikrinančią geresnį sukibimą su minkštu purvu ir smėliu.

2. Apsvarstykite padangų dydį: Nuo padangų dydžio priklausys, kiek jos bus sukibimo ir kaip greitai galėsite važiuoti. Labiausiai paplitę elektrinių paspirtukų padangų dydžiai yra 8″, 10″ ir 12″. Didesni ratai užtikrina didesnį sukibimą ir greitį, tačiau dėl to sumažėja jų svoris. Nustatykite, kokioje vietovėje planuojate naudoti paspirtuką, tada pasirinkite tinkamo dydžio padangas.

3. Patikrinkite padangų slėgį: priklausomai nuo svorio ir vietovės, elektriniams paspirtukams reikia skirtingo oro slėgio padangose. Prieš išvykdami pasivažinėti visada patikrinkite gamintojo rekomenduojamą slėgį padangose. Dėl per didelio arba per mažo oro kiekio padangose gali sutrikti valdymas ir sumažėti sukibimas.

4. Pasirinkite tinkamą protektorių: Kitas veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti renkantis elektrinio paspirtuko padangas, yra protektoriaus raštas. Pasirinktą protektoriaus tipą reikėtų nustatyti atsižvelgiant į tai, kokiu reljefu važinėsite ir kaip agresyviai planuojate važiuoti. Sklandus protektoriaus raštas puikiai tinka kelio dangai, o agresyvesni protektoriaus raštai geriau tinka keliui be dangos.

Skirdami laiko visiems šiems veiksniams apsvarstyti, galite užtikrinti, kad savo elektriniam paspirtukui pasirinksite geriausias padangas. Tinkamai prižiūrint ir eksploatuojant, padangos turėtų tarnauti daugelį metų. O įsirengę tinkamas padangas galėsite mėgautis saugiu ir sklandžiu važiavimu kaskart, kai tik užlipsite ant elektrinio paspirtuko.