Pereiti prie turinio
Pagrindinis » Straipsniai » “Microsoft” planuoja dar vieną didelį “Windows 11” pakeitimą

„Microsoft” planuoja dar vieną didelį „Windows 11” pakeitimą

„Microsoft” keičia vieną iš dažniausiai naudojamų „Windows 11” funkcijų – naujoje peržiūros versijoje pasirodė pakeista užduočių tvarkyklė. „Windows 11” išankstinės versijos yra prieinamos atrinktiems naudotojams, užsiregistravusiems „Windows Insiders” programoje. Jie gali išbandyti naujas ir būsimas funkcijas. Tokiu būtų „Microsoft“ gali susidaryti nuomonę, kaip klientai vertina pakeitimus ar kokias problemas reikia išspręsti prieš išleidžiant galutinę versiją, skirtą visiems vartotojams.

Remiantis „Windows Central”, naujausiame 22538 sąrankos modelyje yra patobulintas užduočių tvarkytuvas, kurio naujas dizainas labiau atitinka „Windows 11” stilių. Dabar jis atrodo panašesnis ir priklausantis „Windows 11”. Net skirtukai, skirti perjungti langus, nebėra programos viršuje. Vietoj to jie yra kairėje pusėje, panašiai kaip daugumoje šiuolaikinių „Windows 11” programų.

Visada džiaugiamės išgirdę, kad „Microsoft” tobulina savo senąsias programas ir derina jas su „Windows 11”. Daugelis su „Windows 11” pateikiamų programų, pavyzdžiui, „Paint”, įvairiose „Windows” versijose pasirodė jau prieš kelis dešimtmečius, todėl daugeliui jų jau seniai reikėjo atnaujinti išvaizdą ir pridėti papildomų funkcijų, kad jos būtų efektyvesnės ir naudingesnės. Vienas iš tokių įrankių yra „Task Manager”. Jis buvo išleistas su 1996 m. „Windows NT 4.0” versija ir yra vienas naudingiausių operacinėje sistemoje esančių įrankių. Paspaudus Ctrl + Shift + Esc, pasirodys „Task Manager” ir bus rodomos visos šiuo metu kompiuteryje veikiančios programos, paslaugos ir procesai. Jei kompiuteris veikia lėtai, patikrinkite „Task Manager” – tai geras būdas nustatyti, ar konkreti programa nesukelia problemų. Be to, jei programa pakimba, atsidarę „Task Manager” galėsite ją uždaryti. Jame gausu patogių funkcijų, kurių daugelis nesikeitė jau daugelį metų, ir nors „Microsoft” veiksmai, kuriais siekiama, kad jis labiau derėtų prie bendros „Windows 11” išvaizdos, yra sveikintini, taip pat kyla ir tam tikrų pavojų. Tobulindama tokią naudingą seną programą, „Microsoft” turi būti atsargi, kad neatsisakytų patogių funkcijų ir per daug nesupaprastintų programos, nes tai gali nuvilti naudotojus, kurie yra įpratę naudotis užduočių tvarkykle. „Microsoft” iš tiesų turi užtikrinti, kad „Windows 11” išvaizda išliktų nuosekli tiek naujose, tiek senesnėse programose, tačiau taip pat turi užtikrinti, kad tai nebūtų daroma patogumo sąskaita. Tikėkimės, kad artimiausiuose „Insider” programos rinkiniuose sužinosime aiškiau, ką „Microsoft” planuoja daryti su užduočių tvarkytuve „Windows 11”.