Pereiti prie turinio
Pagrindinis » Straipsniai » Spausdinant susidaro tamsios arba šviesios dėmės

Spausdinant susidaro tamsios arba šviesios dėmės

Galimos tamsios ar šviesios dėmės spausdinant: nešvari spausdinimo galvutė, užsikimšę purkštukai, netinkamai įdėta rašalo kasetė, nekokybiškas popierius, neteisingi spausdintuvo nustatymai ir perkaitimas. Nešvari spausdinimo galvutė gali atsirasti, kai purkštukas užsikemša nešvarumais arba išdžiūvusiu rašalu. Purkštukai gali užsikimšti dėl to, kad naudojami nesuderinami rašalai arba spausdintuvas naudojamas netinkamai. Netinkamai įdėtos rašalo kasetės gali netolygiai paskirstyti rašalą, todėl ant popieriaus gali atsirasti dėmių. Prastos kokybės popierius taip pat gali prisidėti prie šviesių ir tamsių dėmių atsiradimo dėl nelygaus paviršiaus. Netinkami spausdintuvo nustatymai gali lemti prastos kokybės spaudinius su dėmėmis ir dryžiais. Galiausiai, perkaitęs spausdintuvas gali sugadinti rašalo kasetę ir dėl to popierius gali išblukti arba ant jo atsirasti dėmių. Todėl šalinant spausdinimo metu atsiradusias tamsias ar šviesias dėmes svarbu užtikrinti, kad būtų pašalintos visos šios galimos priežastys.

Kad tokių dėmių neatsirastų, rekomenduojama reguliariai valyti spausdinimo galvutę drėgna šluoste, naudoti tik suderinamus rašalus, prireikus keisti rašalo kasetes ir naudoti aukštos kokybės popierių. Be to, patikrinkite spausdintuvo nustatymus, kad įsitikintumėte, jog jie teisingi, ir neperkaitinkite spausdintuvo. Jei visų šių veiksmų laikomasi, spausdinant galima išvengti tamsių ar šviesių dėmių.

Pašalinus visas galimas tamsių ar šviesių dėmių spausdinant priežastis ir ėmusis reikiamų prevencinių priemonių, gražius spaudinius galima sukurti be jokių problemų.