Pereiti prie turinio
Pagrindinis » Straipsniai » Techninės įrangos problemos

Techninės įrangos problemos

Kompiuteriai susiduria su įvairiomis techninėmis problemomis, tad aptarsime keletą dažniausiai pasitaikančių.

1. Problemos su atmintimi Kompiuterio atminties gedimai gali sukelti daugybę problemų, pradedant nuo sistemos sulėtėjimo iki staigių programų išsijungimų. Labai būdingas simptomas – mėlynas ekranas su baltu tekstu (angl. blue screen of death), rodantis klaidos kodus ir aprašymą.

2. Gedimas kietajame diske Kietojo disko gedimai gali lėtinti kompiuterį arba sukelti duomenų praradimą. Vienas iš aiškių kietojo disko problemų požymių – spragtelėjimo garsas iš kompiuterio vidinės dalies. Tai gali reikšti, kad kietasis diskas yra pažeistas.

3. Maitinimo laido problemos Problemas su maitinimo laidu nustatyti paprasta. Jei kompiuteris neįsijungia arba, esant nešiojamam kompiuteriui, jis nekraunamas, tai gali būti maitinimo laido ar jungties problema.

4. Monitoriaus gedimas Monitoriaus gedimus galima nustatyti lengvai – pabandykite prijungti kitą monitorių prie savo kompiuterio. Jei naujasis monitorius rodo vaizdą, problema yra jūsų senajame monitoryje. Jei vaizdo nėra, problema gali būti vaizdo plokštėje ar kompiuterio atmintyje.

Papildomos Techninės Problemų Sritys

5. Garso kortos gedimai Kai kompiuteris negeneruoja jokio garso arba garso kokybė yra prasta, gali būti, kad problema yra garso kortoje. Tai gali būti gedimas pačioje kortoje arba jos tvarkyklėje.

6. Tinklo plokštės klaidos Jei kompiuteris negali prisijungti prie interneto arba tinklo ryšys yra nestabilus, problema gali būti susijusi su tinklo plokšte. Kartais tai gali būti sprendžiama atnaujinant tinklo plokštės tvarkykles.

7. Klaviatūros ir pelės funkcionalumo problemomis Jei klaviatūra ar pelė neveikia tinkamai, tai gali būti dėl jų fizinių gedimų arba problemų su jų tvarkyklėmis.

8. USB jungčių problemos Jei USB įrenginiai nėra atpažįstami arba jų veikimas yra nestabilus, problema gali būti susijusi su USB jungtimis arba su jų tvarkyklėmis sistemoje.