Pereiti prie turinio
Pagrindinis » Straipsniai » El. paspirtukų baterijos: energijos šaltinis judėjimui

El. paspirtukų baterijos: energijos šaltinis judėjimui

Elektrinis paspirtukas (e-scooter) veikia dėka baterijos, kuri tiekia energiją įvairiems jo komponentams: varikliui, valdikliui, šviesoms ir kt. Kai paspaudžiate greičio rankenėlę, greičio valdiklis siunčia signalą baterijai, kad ji atiduotų energiją varikliui, kuris vėliau judina paspirtuką į priekį.

Dauguma e-paspirtukų naudoja ličio jonų baterijas, nes jos suteikia didesnę talpą ir ilgesnį tarnavimo laiką. Baterija apima baterijos valdymo sistemą, kurią sudaro atskiri elementai ir elektronika, užtikrinant efektyvų ir saugų veikimą.

Didelės talpos e-paspirtuko baterijos leidžia greičiau ir toliau keliauti. Tačiau didesnė baterija mažina paspirtuko mobilumą, todėl aukštos kokybės el. paspirtukai yra sunkesni dėl savo didelės baterijos.

Norėdami suprasti, kokios baterijos talpos jums reikia savo kelionėms, apsvarstykite, kiek greičio ir nuvažiuojamo atstumo jums reikia.

Elektrinių paspirtukų baterijų tipai

Supratimas apie skirtingus e-paspirtukų baterijų tipus padeda tinkamai jas prižiūrėti ir reikiamu metu keisti. Taip pat tai padeda suvokti, kaip baterija įtakoja paspirtuko veikimą.

Ličio jonų baterija

E-paspirtukų ličio jonų baterija yra populiariausia rinkoje. Ji taip pat naudojama daugelyje įrenginių, pavyzdžiui, išmaniuosiuose telefonuose, nešiojamuose kompiuteriuose ir kituose išmaniuosiuose įrenginiuose. Ši baterija yra lengvesnė, talpesnė ir tarnauja ilgiau nei kitų tipų baterijos.

Tačiau trūkumas naudojant ličio jonų baterijas yra jų jautrumas ekstremalioms temperatūroms ir greitesnis nusidėvėjimas. Nepaisant to, tai yra populiariausias pasirinkimas e-paspirtukų gamintojams ir pirkėjams, nes ji išlaiko savo efektyvumą ir ilgaamžiškumą net po daugelio įkrovimo ciklų.

Uždarosios švino rūgšties baterija

Kai kurie komuteriniai ir vaikų elektriniai paspirtukai naudoja švino rūgšties baterijas, nes jos pigesnės nei ličio jonų baterijos. Tačiau šis baterijos tipas yra sunkesnis, didesnis ir ilgiau įkraunamas. Be to, jų energijos tankis mažesnis, tai reiškia, kad jos greičiau išeikvoja energiją. Vis dėlto, jos laikomos patikimomis e-paspirtukų baterijomis.

Nikelio baterija

Nedaug elektrinių paspirtukų naudoja nikelio baterijas, tačiau šios yra dažniausiai naudojamos įkraunamos baterijos elektronikoje ir hibridiniuose elektriniuose transporto priemonėse. Jos suteikia didesnį energijos tankį ir yra saugesnės, nes turi mažiau aktyviųjų medžiagų.

Tačiau jos taip pat lėtai įkraunamos, įkrovimo laikas gali siekti 10-12 valandų. Be to, jos yra jautrios ekstremalioms temperatūroms. Įkrovimo įtampa greitai krenta, kai yra per karšta arba per šalta.