Pereiti prie turinio
Pagrindinis » Straipsniai » Reguliari kompiuterio priežiūra

Reguliari kompiuterio priežiūra

Venkite įrenginio perkaitimo

Parinkite savo kompiuteriui vietą namuose ar biure, kur užtikrinamas geras oro srautas, palikdami po kelis centimetrus tuščios vietos iš abiejų įrenginio pusių. Palikdami daugiau vietos aplink kompiuterį, padedate išvengti perkaitimo, kas prailgina įrenginio tarnavimo laiką.

Ant kompiuterio dedami popieriai ar kiti daiktai taip pat gali sukelti perkaitimą, todėl tvarkykite savo darbo vietą ir laikykite ją tvarkingą.

Palaikykite laidų tvarką

Laidų sujaukimas gali kaupi dulkes ir lengvai sugadinti jūsų kompiuterį. Laidų tvarkymo rinkiniai ir kitos priemonės padės susitvarkyti savo darbo vietą. Tai taip pat sutaupys laiko ir sukels mažiau streso, kai kitą kartą atjungsite savo kompiuterį.

Nepalikite įrenginio nuolat prijungto krautis

Dirbant su nešiojamuoju kompiuteriu, dažnai paliekame jį krautis visą naktį. Nors tai nepažeis įrenginio, vienas iš geriausių būdų palaikyti baterijos tarnavimo laiką – atjungti ją, kai ji įkrauta 100%. Taip pat turėtumėte išimti bateriją, jei neketinate naudoti įrenginio mėnesį ar ilgiau, norėdami pratęsti jos tarnavimo laiką.

Laikykite maistą ir gėrimus toliau nuo kompiuterio

Vienos gėrimo skardinės išsiliejimas gali sugadinti įrenginį. Nors mėgautis puodeliu kavos naudojantis kompiuteriu yra malonu, visada venkite valgyti ar gerti šalia kompiuterio, kad sumažintumėte kompiuterio suliejimo riziką.

Venkite šlamšto naršydami internetu

Jeigu jūsų pašto dėžutėje pasirodo keistas el. laiškas ar netikėtas iššokantis langas naršant internete, neatidarinėkite jo. Šios reklamos ar failų atidarinėjimas gali smarkiai pakenkti jūsų įrenginiui ir pakenkti jūsų failams bei privatumui.

Kaip ir automobiliui, jūsų kompiuteriui reikia reguliarios priežiūros, kad jis veiktų tinkamai. Reguliarus kompiuterio priežiūros atlikimas gali smarkiai prailginti įrenginio tarnavimo laiką ir padėti jums saugiau naršyti internete.