Pereiti prie turinio
Pagrindinis » Straipsniai » Kaip ilgai tarnauja elektrinio paspirtuko baterija?

Kaip ilgai tarnauja elektrinio paspirtuko baterija?

Paprastai elektrinio paspirtuko baterija tarnauja nuo 3 000 iki 10 000 kilometrų. Vis dėlto, baterijos tarnavimo laikas priklauso nuo daugelio veiksnių: baterijos tipo, dydžio, jūsų važiavimo stiliaus ir paspirtuko priežiūros.

Reikėtų žinoti, kad visos elektrinių paspirtukų baterijos laikui bėgant praranda talpą. Tai reiškia, kad naudojant bateriją, jos efektyvumas, talpa ir našumas palaipsniui mažės. Tačiau naujausios baterijų valdymo sistemos el. paspirtukuose naudoja pažangesnę technologiją, kuri prailgina baterijos gyvavimo trukmę.

Galima sakyti, kad elektros paspirtuko baterija tarnaus ilgiau, jei ją tinkamai prižiūrėsite. Todėl venkite ekstremalių apkrovų, reguliariai ją įkraukite ir išvalykite.

Kada keisti elektrinio paspirtuko bateriją

Atėjus laikui būtina pakeisti bateriją, jei elektrinio paspirtuko baterija nebeįsikrauna arba nebeveikia. Be to, baterijas, kurios yra pažeistos ar sudegusios, reikia nedelsiant pakeisti, kad išvengtumėte tolesnių paspirtuko gedimų.

Verta prisiminti, kad elektrinio paspirtuko baterijos keitimą turėtų atlikti profesionalus meistras. Tačiau kai kurie el. paspirtukai turi galimybę lengvam baterijos pakeitimui.

Taip pat atkreipkite dėmesį, kad el. paspirtuko baterijos kaina viršija 200 eurų, priklausomai nuo jūsų paspirtuko modelio. Gamintojai rekomenduoja pirkėjams įsigyti tą pačią bateriją jų el. paspirtukui ir vengti neoriginalių baterijų dėl jūsų ir paspirtuko saugumo.

Patarimai, kaip prižiūrėti El. paspirtuko bateriją

Reguliariai įkraukite bateriją ir visada laikykite bateriją įkrautą, net jei neplanuojate jos naudoti artimiausiu metu. Įpraskite įkrauti paspirtuką po kiekvieno naudojimo, kad išvengtumėte jos greito susidėvėjimo.

Nelaikykite įkraunamos el. paspirtuko baterijos per ilgai, stenkitės jos neperkrauti. Elektrinio paspirtuko baterijos specifikacijose nurodomas įkrovimo laikas. Laikykitės gamintojų rekomenduojamo laiko, kad išvengtumėte baterijos nepakankamo ar per didelio įkrovimo. Vidutinio našumo elektros paspirtukai įkraunami per maždaug keturias valandas, o didesnės talpos ir galingesni paspirtukai gali būti įkraunami per 6-10 valandų.