Pereiti prie turinio
Pagrindinis » Straipsniai » Kaip reaguoja jūsų telefonas į šaltį?

Kaip reaguoja jūsų telefonas į šaltį?

Kai kurie mobiliojo telefono gamintojai nesuteikia garantijos, kad jų prietaisai veiks tinkamai šaltu oru, tuo tarpu kiti tvirtina, kad jų telefonai gali sklandžiai funkcionuoti net esant ekstremaliam šalčiui, tokiam kaip -20 laipsnių pagal Celsijų. Taigi, kurie iš šių telefonų yra atsparesni žiemos sąlygoms, o kuriais geriau neeksploatuoti lauke šaltuoju metų laiku?

„Apple“ kompanija nustato, kad jos „iPhone“ gaminiai gali būti naudojami tik tada, kai temperatūra nežemesnė kaip 0 laipsnių Celsijaus. Kitaip tariant, „iPhone“ savininkai, norintys naudoti savo telefoną šaltyje, turi būti pasiruošę susidurti su potencialiais veikimo sutrikimais ir prisiimti visą atsakomybę už galimas problemas, nes gamintojo garantijos nebus taikomos.

„HTC“ ir „Nokia“ nepateikia specifinių temperatūros reikalavimų savo telefonų naudojimui. Tuo tarpu „Samsung“ garantuoja, kad jos telefonai veiks net esant ekstremaliam šalčiui iki -20 laipsnių.

Kodėl telefonai išsijungia šaltyje?

Telefonai išsijungia šaltyje dėl to, kad jie suvokia, jog baterija išsikrovė, net jei ji yra visiškai įkrauta.

Tai įvyksta dėl cheminių reakcijų, vykstančių baterijose. Elektros srovę, kurią naudoja telefonai, generuoja elektronų judėjimas. Šio judėjimo greitis priklauso nuo temperatūros: kuo šalčiau, tuo lėtesnė ši reakcija ir tai lemia, kad baterija gamina mažesnę elektros įtampą.

Tipinė ličio jonų baterijos elektrinė įtampa yra 3,7 voltai, tačiau ji iš tikrųjų svyruoja nuo 2,7 voltų (kai baterija beveik išsikrauna) iki 4,2 voltų (kai baterija visiškai įkrauta).

Žemesnėje temperatūroje ši įtampa staigiai mažėja. Todėl telefonas suvokia, kad baterija yra ištuštėjusi ir išsijungia.

Kodėl šaltyje ekranai veikia blogiau?

Skystųjų kristalų ekranai (LCD) sudaryti iš keleto sluoksnių. Skystieji kristalai yra tarp poliarizuojančio filtro ir elektrodų. Tranzistoriai, kurie valdo šiuos kristalus, yra už ekrano.

Kai temperatūra krinta, skystieji kristalai palaipsniui tampa kietesni ir virsta „klampiaisiais” kristalais. Dėl šios priežasties ekrano pikselių spalvos keičiasi lėčiau. Kai temperatūra smarkiai nukrinta, jų veikimas sulėtėja iki tokio lygio, kad ekranas atrodo tarsi veiktų lėtai, o vaizdas tampa blyškesnis.

„Amoled“ ekranuose nėra naudojami skystieji kristalai. Vietoje jų, spalvos sugeneruojamos naudojant organinius šviesos diodus. Dėl šios priežasties „Amoled“ ekranai geriau veikia šaltuoju metų laiku.