Pereiti prie turinio
Pagrindinis » Straipsniai » Kompiuterio priežiūra

Kompiuterio priežiūra


Kaip išlaikyti gerą būklę ir užtikrinti ilgesnį kompiuterio naudojimą

Kompiuterių priežiūra – tai reguliarus jūsų kompiuterių valymas, kietojo disko atnaujinimas ir prevencija nuo virusų. Tinkamai prižiūrimi kompiuteriai gali veikti nuo penkerių iki aštuonerių metų, tačiau šis laikotarpis gali žymiai sutrumpėti, jei nesiimama atitinkamų priemonių apsaugoti šį prietaisą. Būtent dėl to kompiuterių priežiūra yra tokia svarbi.

Reguliariai rūpinantis savo kompiuteriu, galima ne tik pratęsti jų tarnavimo laiką, bet ir saugiau naršyti internete.

Reguliarus kompiuterio valymas gali padėti prailginti jo tarnavimo laiką, taip sutaupant laiką ir pinigus, kuriuos galėtumėte išleisti remontui ar įrenginio keitimui. Svarbu prisiminti, kad kompiuteriai yra ypač jautrūs dulkių kaupimuisi ir perkaitimui, todėl šie valymo veiksmai gali padėti sumažinti riziką ir užtikrinti optimalų kompiuterio veikimą.

Klaviatūros valymas suslėgtu oru

Valykite klaviatūrą bent kartą per savaitę, taip išlaikysite ją švarią ir sumažinsite sveikatos rizikas. Pirmiausia nuvalykite klaviatūrą drėgna dulkių nekaupiančia šluoste, bet nepamirškite, kad ji neturi būti per daug sudrėkinta. Norint išvalyti sunkiau pasiekiamas vietas, pavyzdžiui, tarp klavišų, naudokite suslėgto oro balionėlį.

Ekrano nuvalymas

Ant jūsų monitoriaus gali dažnai atsirasti pirštų atspaudų ir kitų dėmių. Norint išlaikyti ekraną švarų ir aiškų, nuvalykite jį kartą per savaitę naudodami sausą dulkių nekaupiančią šluostę. Valykite švelniai, ilgais judesiais, nes per stiprus spaudimas gali pažeisti įrenginį. Dažnai kompiuterio pirkimo metu gaunate mikropluošto valymo šluostę. Naudokite šią šluostę arba įsigykite panašią optimaliam valymui.

Išsamus sistemos valymas

Kas tris – šešis mėnesius turėtumėte atlikti išsamų visos aparatinės įrangos valymą. Tai galite padaryti įvairiais būdais, įskaitant kompiuterio dulkių siurblį. Prieš atjungdami įrenginį valymui, įsitikinkite, kad išsaugojote ir uždarėte visus aktyvius langus.

Atidarykite korpusą atsukdami varžtus. Nevalykite kompiuterio vidaus dulkių siurbliu. Vietoje to, naudokite anksčiau minėtą slėgtą orą vidui valyti, siekiant išvengti pažeidimų.

Jeigu turite nešiojamąjį kompiuterį, jo išardymas bus kitoks nei stacionaraus kompiuterio. Prieš pradedant jį ardyti, įsitikinkite, kad sekate prie įrenginio pridedamas instrukcijas.