Pereiti prie turinio
Pagrindinis » Straipsniai » “Samsung” sukūrė didelio našumo “PCIe 5.0” SSD

„Samsung” sukūrė didelio našumo „PCIe 5.0” SSD

„Samsung” sukūrė didelio našumo „PCIe 5.0” SSD, skirtą įmonių serveriams. „Samsung” PCIe 5.0 SSD užtikrina beveik du kartus didesnę duomenų perdavimo spartą ir 30 % didesnį energijos vartojimo efektyvumą nei ankstesnės kartos SSD.

Pasaulinė pažangių atminties technologijų lyderė „Samsung Electronics” gruodžio 23 d. paskelbė sukūrusi įmonėms skirtus SSD PM1743, kuriuose integruota PCIe (Peripheral Component Interconnect Express) 5.0 sąsaja su pažangia šeštos kartos „Samsung” V-NAND atmintimi.

„Daugiau nei dešimtmetį „Samsung” tiekia SATA, SAS ir PCIe pagrindu veikiančius SSD diskus, kuriuos už išskirtinį našumą ir patikimumą pripažino pagrindiniai įmonių serverių klientai, įskaitant įmones, vyriausybes ir finansų įstaigas, – sakė „Samsung Electronics” vykdomasis viceprezidentas ir atminties valdiklių kūrimo grupės vadovas Yong Ho Songas. „Mūsų PCIe 5.0 SSD diskų pristatymas kartu su šiuo metu kuriamais PCIe 6.0 pagrindu sukurtais produktais dar labiau sustiprins mūsų technologinę lyderystę įmonių serverių rinkoje.”

„Intel” bendradarbiavo su „Samsung” bandydama naujausią „Samsung” PCIe NVMe SSD diską PM1743. Šiuo pradiniu vertinimo laikotarpiu kartu išsprendėme sudėtingas technines problemas, su kuriomis susidurta naudojant PCIe 5.0. Gen5 kartos našumo potencialas išties įspūdingas. Esame tvirtai įsitikinę, kad netolimoje ateityje „PCIe Gen5″ sistemos su didelės spartos NVMe SSD galės pakeisti tokias taikomąsias programas kaip AI/ML ir didelio našumo duomenų bazės”, – sakė „Intel Corporation” technologijų iniciatyvų direktorius Jimas Pappas. „Žvelgdami į ateitį esame įsitikinę, kad „Intel” ir „Samsung” nuolatinis įsipareigojimas pirmauti pramonėje suteiks šią ir kitą naudą mūsų bendriems klientams.”

PCIe 5.0 užtikrina 32 gigatransferių per sekundę (GT/s) pralaidumą, dvigubai didesnį nei PCIe 4.0. Naudojant patentuotą valdiklį, sukurtą naujausiam PCIe standartui palaikyti, PM1743 užtikrins išskirtinę skaitymo ir rašymo spartą, kad būtų patenkinti sparčiai didėjantys duomenų centrų našumo reikalavimai.

„Samsung” PM1743 pasižymės iki 13 000 megabaitų per sekundę (MB/s) nuosekliojo skaitymo sparta ir 2500 tūkst. įvesties ir išvesties operacijų per sekundę (IOPS) atsitiktinio skaitymo sparta, t. y. 1,9 ir 1,7 karto didesne sparta, palyginti su ankstesniais PCIe 4.0 pagrindu sukurtais produktais. Be to, gerokai padidinta rašymo sparta: nuosekliojo rašymo sparta siekia 6 600 MB/s, o atsitiktinio rašymo sparta – 250 tūkst. įvesties ir išvesties operacijų operacijų (IOPS), taip pat atitinkamai 1,7 ir 1,9 karto didesnė. Šie puikūs duomenų perdavimo greičiai leis PM1743 diegiantiems įmonių serverių gamintojams mėgautis daug didesniu našumu.

Be to, naujasis SSD gali užtikrinti geresnį energijos vartojimo efektyvumą – iki 608 MB/s vienam vatui, t. y. maždaug 30 % daugiau, palyginti su ankstesne karta. Tikimasi, kad tai leis gerokai sumažinti serverių ir duomenų centrų eksploatacines išlaidas, taip pat padės sumažinti anglies dvideginio emisiją.

PM1743 bus siūlomas įvairios talpos – nuo 1,92 terabaito (TB) iki 15,36 TB – įprastinės 2,5 colio formos ir 3 colių EDSFF (E3.S) – vis populiaresnės SSD formos, specialiai sukurtos naujos kartos įmonių serveriams ir duomenų centrams. Klientai, diegiantys 7,5 mm EDSFF SSD diskus, galės padvigubinti savo sistemų saugojimo tankį, palyginti su 15 mm 2,5 colio formato diskais. Kartu su puikiu signalų vientisumu ir šiluminiu efektyvumu EDSFF idealiai tinka daugumai PCIe 5.0 įmonių sprendimų.

Be to, tikimasi, kad PM1743 bus pirmasis pramonėje PCIe 5.0 SSD diskas su dviejų prievadų palaikymu, užtikrinančiu serverio veikimo stabilumą ir didelį prieinamumą, kai nutrūksta vieno prievado ryšys.

Pastaruoju metu įmonių serverių rinkoje vis labiau didėja duomenų saugumo svarba. Siekiant užtikrinti, kad šie poreikiai būtų patenkinti, „Samsung” PM1743 bus įdiegtos pažangios saugumo funkcijos, kurios tradiciškai buvo prieinamos tik serverių lygmeniu. Įdiegus saugumo procesorių ir Root of Trust (RoT), SSD diskas bus apsaugotas nuo saugumo grėsmių ir duomenų klastojimo, kad būtų užtikrintas duomenų konfidencialumas ir vientisumas, taip pat bus sudarytos sąlygos saugiai įkrauti serverių sistemas naudojant atestaciją.

Šiuo metu „Samsung” tiekia PM1743 pavyzdžius pasauliniams mikroschemų rinkinių ir serverių gamintojams, kad jie galėtų bendrai kurti sistemas. Bendrovė planuoja pradėti masinę PM1743 gamybą 2022 m. pirmąjį ketvirtį, nes ir toliau puoselėja itin patikimą naujojo PCIe 5.0 standarto ekosistemą.

PM1743 buvo paskelbtas CES 2022 inovacijų apdovanojimų garbės laureatu kompiuterinės įrangos ir komponentų kategorijoje.