Pereiti prie turinio
Pagrindinis » Straipsniai » Skirtingų tipų mobiliųjų telefonų ekranai

Skirtingų tipų mobiliųjų telefonų ekranai

Du labiausiai paplitę mobiliųjų telefonų ekranų tipai yra LCD ir AMOLED. LCD reiškia skystųjų kristalų ekraną ir yra plačiai naudojamas dėl savo prieinamumo ir paprastos gamybos. Šio tipo ekranas sudarytas iš skystųjų kristalų sluoksnio, įterpto tarp dviejų poliarizuoto stiklo lakštų. Kai skystaisiais kristalais teka elektra, jie sukasi ir sukasi, praleisdami šviesą ir sukurdami vaizdą. AMOLED reiškia „Active-Matrix Organic Light Emitting Diode” (aktyviosios matricos organinis šviesos diodas) ir yra naujesnė ekrano technologija nei LCD. Jos konstrukcijoje naudojami organiniai junginiai, kurie skleidžia šviesą, kai pro juos praeina elektros srovė, o ne foninis apšvietimas, kaip LCD ekranuose. Dėl to AMOLED ekranai yra ryškesni ir gyvybingesni, tačiau jų gamyba yra brangesnė.

Abu šie ekranų tipai turi savų privalumų ir trūkumų. LCD ekranai paprastai yra pigesni ir sunaudoja mažiau energijos, o AMOLED ekranai pasižymi geresniu kontrasto lygiu, greitesniu atsako laiku ir platesniais matymo kampais. Galiausiai, renkantis mobiliojo telefono ekraną nėra universalaus sprendimo, o geriausias variantas priklauso nuo individualių poreikių ir pageidavimų. Tačiau suprasdami skystųjų kristalų ir AMOLED ekranų skirtumus, naudotojai gali priimti pagrįstą sprendimą rinkdamiesi telefoną su jiems tinkamu ekranu.

Be šių dviejų technologijų, yra ir kitų tipų mobiliųjų telefonų ekranų, pavyzdžiui, OLED, e-ink ir Quantum Dot. OLED (organinis šviesos diodas) yra panašus į AMOLED, tačiau jo konstrukcijai naudojamos kitokios organinės medžiagos. Šio tipo ekranas užtikrina dar ryškesnį vaizdą nei AMOLED, tačiau jam reikia daugiau energijos. E-Ink ekranus sudaro mažos kapsulės, pripildytos spalvoto dažiklio, kuris atspindi šviesą, todėl sukuriamas itin mažai energijos naudojantis ekranas, kurį lengva matyti tiesioginėje saulės šviesoje. Galiausiai kvantinių taškų ekranai sudaryti iš mažyčių nanokristalų, kurie skleidžia skirtingas spalvas, priklausomai nuo kristalo dydžio. Tai leidžia atkurti neįtikėtinai tikslias spalvas ir didelį kontrasto santykį.

Kiekviena iš šių mobiliųjų telefonų ekranų technologijų turi savų privalumų ir trūkumų, tačiau visos jos suteikia galimybę pritaikyti prietaiso ekraną. Skirdami laiko susipažinti su skirtingais ekranų tipais, naudotojai gali rasti tinkamiausią savo poreikiams ir užtikrinti, kad jų prietaisas jiems teiktų maksimalų malonumą.