Pereiti prie turinio
Pagrindinis » Straipsniai » Televizorių jungtys ir prievadai

Televizorių jungtys ir prievadai

Dauguma televizorių turi kelis prievadus, kurių kiekvienas skirtas skirtingoms jungtims. Konkrečios televizoriaus jungtys priklauso nuo gamintojo ir modelio. Apskritai dauguma išmaniųjų televizorių turi bent vieną ar dvi iš toliau išvardytų jungčių tipų:

– HDMI (didelės raiškos daugialypės terpės sąsaja): Tai labiausiai paplitęs jungties tipas. Ji naudojama televizoriui prijungti prie kitų įrenginių, pavyzdžiui, nešiojamojo kompiuterio ar žaidimų konsolės.

– Vaizdo jungtis: Šis jungties tipas naudoja tris kabelius (geltoną, raudoną ir baltą), kurie prijungiami prie televizoriaus galinės dalies. Ji paprastai naudojama senesniems komponentams, pavyzdžiui, vaizdo magnetofonams ar DVD grotuvams.

– Komponentinis vaizdo įrašas: Šio tipo jungčiai naudojami penki kabeliai, kurie jungiami prie televizoriaus galinės dalies. Jis naudojamas prijungti įrenginiams, turintiems HD funkciją, pavyzdžiui, grotuvams arba kai kurioms žaidimų konsolėms.

– Optinis garso ryšys: Šio tipo jungtis naudojama garso signalams iš televizoriaus į išorinę garso sistemą siųsti. Ji paprastai būna aukštesnės klasės televizoriuose.

– Ethernet: Šio tipo jungtis naudojama televizoriui prijungti prie namų tinklo, kad galėtumėte naudotis interneto turiniu.

– USB (universalioji nuoseklioji magistralė): Šis jungties tipas naudojamas išoriniams įrenginiams, pvz., skaitmeniniams fotoaparatams ar atmintinėms, prijungti prie televizoriaus.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad ne visi prievadai yra vienodi ir kai kurie televizoriai gali turėti papildomų prievadų arba skirtingų tipų jungčių. Būtinai patikrinkite televizoriaus vadovą, kad sužinotumėte konkrečią informaciją apie jūsų modelyje esančias jungtis. Žinodami, kokio tipo jungtis turi jūsų televizorius, galėsite užtikrinti, kad televizoriaus naudojimas bus geriausias.