Pereiti prie turinio
Pagrindinis » Straipsniai » Dažniausiai pasitaikančios klaidos važiuojant paspirtuku

Dažniausiai pasitaikančios klaidos važiuojant paspirtuku

Elektriniai paspirtukai tampa vis populiaresne transporto priemone – daugelyje miestų įrengta paspirtukų nuoma, o keleiviai jais kasdien važinėja į darbą ir atgal. Tačiau nors elektriniai paspirtukai yra patogus ir ekonomiškas būdas keliauti, netinkamai naudojami jie gali būti ir pavojingi. Norėdami užtikrinti, kad elektriniu paspirtuku važinėtumėte saugiai, pateikiame keletą dažniausiai daromų klaidų, kurių reikėtų vengti:

1. Nedėvėti šalmo – šalmai yra būtinas saugos elementas važiuojant bet kokio tipo motorinėmis transporto priemonėmis, ypač elektriniais paspirtukais. Įsitikinkite, kad visada dėvite tinkamai pritvirtintą šalmą, atitinkantį atitinkamus jūsų regiono saugos standartus.

2. Važiavimas per greitai – Elektriniai paspirtukai gali pasiekti iki 60 km/val. greitį, todėl svarbu nepamiršti savo greičio ir kontroliuoti paspirtuką. Norint išlikti saugiam kelyje, taip pat būtina laikytis nustatytų greičio apribojimų.

3. Važiavimas apsvaigus – kaip ir vairuojant automobilį ar valdant bet kurią kitą motorinę transporto priemonę, važiavimas elektriniu paspirtuku apsvaigus nuo narkotikų ar alkoholio gali būti labai pavojingas. Jei planuojate vartoti bet kokią svaiginančią medžiagą, geriausia palikti paspirtuką namuose.

4. Nepatikrinate stabdžių ir šviesų – prieš kiekvieną pasivažinėjimą įsitikinkite, kad jūsų stabdžiai ir šviesos veikia tinkamai, kad būtumėte matomi kitoms kelyje esančioms transporto priemonėms.

5. Nesusipažinimas su vietos įstatymais – Skirtinguose miestuose galioja skirtingi įstatymai, susiję su elektriniais paspirtukais, todėl prieš pradėdami važiuoti būtinai ištirkite vietos įstatymus.

Laikydamiesi šių paprastų patarimų padėsite užtikrinti, kad elektriniu paspirtuku važiuosite saugiai ir atsakingai. Mėgaukitės važiavimu!