Перейти до змісту
Головна " IT ir technologijos " „Zotac” nauja „RTX 5070″ vaizdo plokštė yra graži, bet jos negalite įsigyti

„Zotac” nauja „RTX 5070″ vaizdo plokštė yra graži, bet jos negalite įsigyti

Naujos kartos vaizdo plokščių revoliucija: kas žinotina apie RTX 5070

Kompiuterių entuziastai ir žaidėjai visame pasaulyje jau kurį laiką nekantriai laukė NVIDIA naujos kartos vaizdo plokščių. Pagaliau sulaukėme – Zotac pristatė savo RTX 5070 modelį, kuris žada būti tikra revoliucija grafikos apdorojimo srityje. Tačiau kaip dažnai būna su naujausiais technologiniais stebuklais, ši vaizdo plokštė kol kas lieka tik svajonė daugeliui vartotojų. Pažvelkime giliau į šį technologinį šedevrą, kodėl jis vertas dėmesio ir kodėl jo įsigyti dar negalite.

Technologiniai privalumai, kurie užgniaužia kvapą

Zotac RTX 5070 nėra tiesiog dar viena vaizdo plokštė – tai technologinis šuolis, apie kurį žaidėjai svajojo metų metus. Naujoji architektūra, pavadinta „Blackwell” (pakeitusi ankstesnę „Ada Lovelace”), siūlo iki 35% didesnį našumą lyginant su RTX 4070, ir tai yra konservatyvus įvertinimas.

Plokštė turi 16GB GDDR7 atminties, kuri veikia 20Gbps greičiu – tai leidžia pasiekti įspūdingą 640GB/s pralaidumą. Palyginimui, RTX 4070 turėjo „tik” 12GB GDDR6X atminties su 504GB/s pralaidumu. Šis atminties patobulinimas ypač svarbus žaidžiant 4K raiška, kur papildoma atmintis gali būti skirtumas tarp sklandaus žaidimo ir nemalonių trūkčiojimų.

Energijos efektyvumas taip pat pagerintas – nors TDP išlieka panašus (220W), plokštė sugeba išspausti gerokai daugiau kadrų per sekundę vienam vatui. Tai reiškia, kad jūsų elektros sąskaitos neišaugs proporcingai našumo padidėjimui.

Dirbtinis intelektas ir žaidimų ateitis

Vienas įspūdingiausių RTX 5070 aspektų yra patobulinti RT (Ray Tracing) branduoliai ir AI akceleratoriai. 3-osios kartos RT branduoliai siūlo beveik dvigubai efektyvesnį spindulių sekimą, o tai reiškia, kad žaidimai su realistiškais šešėliais ir atspindžiais veiks žymiai sklandžiau.

Tačiau tikrasis revoliucinis elementas yra naujieji AI akceleratoriai, kurie yra iki 3 kartų galingesni nei ankstesnėje kartoje. Tai reiškia, kad DLSS 4.0 (Deep Learning Super Sampling) technologija gali pasiekti neįtikėtinų rezultatų – žaidimai gali būti renderinami žemesne raiška ir tada išplečiami beveik be jokio vizualinio kokybės praradimo, tuo pačiu žymiai padidinant kadrų skaičių per sekundę.

Įsivaizduokite žaidimą „Cyberpunk 2077” su maksimaliais nustatymais, įjungtu pilnu spindulių sekimu, ir vis tiek pasiekiantį virš 100 kadrų per sekundę 4K raiška. Tai jau nebe fantazija, o realybė su RTX 5070.

Dizainas, kuris pralenkia konkurentus

Zotac visada buvo žinomas dėl savo išskirtinio dizaino, ir RTX 5070 nėra išimtis. Plokštė atrodo tiesiog nuostabiai – minimalistinis, bet futuristinis dizainas su subtiliu RGB apšvietimu, kuris neužgožia viso kompiuterio.

Aušinimo sistema taip pat verta paminėjimo – trigubas ventiliatorių dizainas su patobulintais mentimis užtikrina optimalų oro srautą, o didesnė radiatorių sistema leidžia efektyviai išsklaidyti šilumą. Zotac teigia, kad jų „IceStorm 3.0” aušinimo sistema yra iki 15% efektyvesnė nei ankstesnė karta, o tai reiškia, kad plokštė veikia tyliau net prie didelių apkrovų.

Įdomus sprendimas buvo perėjimas prie 12VHPWR maitinimo jungties, kuri jau tapo standartu aukštesnės klasės vaizdo plokštėse. Tai leidžia sumažinti laidų netvarkingumą kompiuterio korpuse, nors daugeliui vartotojų gali prireikti adapterio, jei jų maitinimo blokas neturi tokios jungties.

Kodėl negalite jos įsigyti (bent jau kol kas)

Dabar prieiname prie liūdnos žinios – nepaisant visų šių nuostabių savybių, RTX 5070 šiuo metu yra praktiškai neįmanoma įsigyti. Tam yra keletas priežasčių.

Pirma, puslaidininkių trūkumas vis dar jaučiamas visame pasaulyje. Nors situacija pagerėjo nuo pandemijos piko, gamybos pajėgumai vis dar negali patenkinti paklausos, ypač kalbant apie naujausias technologijas.

Antra, kriptovaliutų kasyba vėl tampa pelninga, ir nors ji nėra tokia populiari kaip 2021 metais, vis dar yra pakankamai kasėjų, kurie perka didelius kiekius vaizdo plokščių.

Trečia, ir galbūt svarbiausia, NVIDIA taiko riboto kiekio strategiją, kad palaikytų aukštas kainas. Ribodama tiekimą, kompanija gali užtikrinti, kad jų produktai išlaikytų aukštą vertę ir nebūtų priversti mažinti kainų dėl perteklinės pasiūlos.

Visa tai reiškia, kad net jei Zotac RTX 5070 oficialiai kainuoja 699 dolerius, realybėje (jei apskritai rasite ją parduotuvėse) greičiausiai mokėsite 900-1000 dolerių ar net daugiau.

Alternatyvos nekantraujantiems

Jei negalite laukti, kol RTX 5070 taps plačiai prieinama, yra keletas alternatyvų, kurias verta apsvarstyti:

1. RTX 4070 Ti – vis dar puiki vaizdo plokštė, kuri siūlo panašų našumą kai kuriuose žaidimuose, nors ir neturi visų naujausių funkcijų.

2. AMD Radeon RX 7900 XT – konkurencingas pasiūlymas iš AMD, kuris kartais gali būti randamas už geresnę kainą ir siūlo puikų našumą, ypač 1440p raiškoje.

3. Naudota RTX 3080 – daug žaidėjų atnaujina savo sistemas, todėl rinkoje yra nemažai naudotų aukštos klasės vaizdo plokščių už protingą kainą.

4. Palaukti – kartais geriausia strategija yra paprasčiausiai palaukti. Istoriškai žiūrint, vaizdo plokščių kainos paprastai stabilizuojasi per 3-6 mėnesius po išleidimo.

Kada tikėtis geresnio prieinamumo?

Remiantis ankstesnėmis vaizdo plokščių kartomis, galime tikėtis, kad RTX 5070 prieinamumas pradės gerėti maždaug po 3-4 mėnesių nuo oficialaus išleidimo. Tačiau yra keletas veiksnių, kurie gali paveikti šį tvarkaraštį:

– TSMC (Taiwan Semiconductor Manufacturing Company) gamybos pajėgumų didinimas
– Konkurencinių produktų iš AMD ir Intel išleidimas
– Bendras ekonominis klimatas ir vartotojų išlaidų tendencijos
– Kriptovaliutų rinkos stabilumas

Jei planuojate įsigyti RTX 5070, rekomenduočiau nustatyti pranešimus populiariose elektronikos parduotuvėse ir sekti specializuotus forumus, kur entuziastai dažnai dalinasi informacija apie naujus prieinamumo atvejus.

Žvilgsnis į grafikos ateitį: verta laukti ar ne?

Zotac RTX 5070 neabejotinai yra įspūdinga vaizdo plokštė, kuri žymi svarbų žingsnį žaidimų grafikos evoliucijoje. Jos galimybės apdoroti sudėtingus spindulių sekimo algoritmus ir AI paremtas vaizdo gerinimo technologijas keičia tai, ko galime tikėtis iš žaidimų vizualinės kokybės.

Tačiau ar ji verta laukimo ir potencialiai aukštesnės kainos? Tai priklauso nuo jūsų situacijos. Jei šiuo metu turite seną vaizdo plokštę (GTX 1000 serijos ar senesnę) ir jaučiate, kad ji nebeatitinka jūsų poreikių, RTX 5070 būtų milžiniškas šuolis. Jei turite RTX 3000 serijos plokštę, galbūt verta palaukti, kol kainos normalizuosis, arba net pasvarstyti apie laukimą iki kitos kartos.

Viena aišku – kompiuterinės grafikos ateitis atrodo šviesesnė nei bet kada, ir nesvarbu, ar pasirinksite RTX 5070, ar kitą šiuolaikinę vaizdo plokštę, žaidimų patirtis tik gerės. Galbūt negalite įsigyti šio technologinio stebuklo šiandien, bet kai galiausiai jis atsidurs jūsų kompiuteryje, suprasite, kad laukimas buvo vertas kiekvienos minutės.

Norite atsinaujinti kompiuterį į šią vaizdo plokštę? Kreipkitės į mūsų ремонт комп'ютерів specialistus.