Pereiti prie turinio
Pagrindinis » Straipsniai » Suvirinimo aparatų tipai

Suvirinimo aparatų tipai

Rinkoje yra įvairių suvirinimo aparatų, todėl gali būti sunku nuspręsti, kuris tipas tinka jūsų poreikiams. Šiame straipsnyje trumpai aptarsime suvirinimo aparatų tipus ir jų naudojimo paskirtis. Taip pat pateiksime patarimų, kaip išsirinkti jūsų poreikius atitinkantį aparatą. Taigi, nesvarbu, ar esate pradedantysis, ar patyręs suvirintojas, šis vadovas skirtas jums!

Pirmasis suvirinimo aparato tipas, kurį aptarsime, yra lankinis suvirinimo aparatas. Suvirinimo lanku aparatai naudoja elektros srovę, kad sukurtų lanką tarp elektrodo ir metalo. Šis lankas skleidžia šilumą, kuri lydo metalą ir leidžia jį sujungti. Lanko suvirinimo aparatai puikiai tinka pradedantiesiems, nes jais labai paprasta naudotis. Tačiau jie tinka ne visoms reikmėms.

Kitas suvirinimo aparatų tipas yra MIG suvirinimo aparatas. MIG suvirinimo aparatuose naudojama viela, tiekiama per pistoletą, kuris sukuria lanką tarp metalo ir vielos. Dėl lanko karščio viela išsilydo ir sujungia du metalo gabalus. MIG suvirinimo aparatai yra universalesni nei lankiniai suvirinimo aparatai ir gali būti naudojami įvairiose srityse.

Paskutinis suvirinimo aparatų tipas, kurį aptarsime, yra TIG suvirinimo aparatas. TIG suvirinimo aparatuose naudojamas volframo elektrodas, kuris sukuria lanką tarp metalo ir elektrodo. Lanko skleidžiama šiluma lydo metalą, todėl jį galima sujungti. TIG suvirinimo aparatus naudoti sudėtingiau nei lankinius ir MIG suvirinimo aparatus, tačiau jie yra universalesni ir gali būti naudojami įvairiems tikslams.

Renkantis suvirinimo aparatą svarbu atsižvelgti į metalo, kurį virinsite, tipą, metalo storį ir paskirtį, kuriai jį naudosite. Atsižvelgdami į šią informaciją, galėsite susiaurinti pasirinkimą ir rasti tobulą aparatą savo poreikiams!

Tikimės, kad šis straipsnis padėjo jums daugiau sužinoti apie suvirinimo aparatų tipus. O jeigų prireikė suvirinimo aparatui remonto, kreipkitės.