Przejdź do treści
Strona główna " Apžvalgos " 31 technologijos produktas, kuris pagerina jūsų namų biurą

31 technologijos produktas, kuris pagerina jūsų namų biurą

Namų biuro revoliucija: technologijos, kurios keičia žaidimo taisykles

Pandemija visam laikui pakeitė mūsų darbo įpročius. Net ir grįžtant į biurus, dauguma mūsų išlaiko hibridinį darbo modelį, o namų biuras tapo ne prabanga, bet būtinybe. Tačiau ne bet koks namų darbo kampas gali užtikrinti produktyvumą ir komfortą. Technologijos šiandien siūlo daugybę sprendimų, kurie padeda sukurti ergonomišką, efektyvią ir malonią darbo aplinką namuose. Šiame straipsnyje apžvelgsiu 31 technologijos produktą, kurie gali transformuoti jūsų namų biurą į produktyvumo oazę.

Ergonomiškos darbo vietos pagrindai

Pradėkime nuo kertinių elementų, kurie užtikrina tinkamą kūno laikyseną ir sumažina nuovargį dirbant ilgas valandas.

1. Reguliuojamo aukščio stalas. Galimybė dirbti tiek sėdint, tiek stovint yra vienas svarbiausių sveiko darbo įpročių. „Flexispot E7” ar „Fully Jarvis” stalai leidžia lengvai keisti padėtį dienos eigoje, o pažangesni modeliai turi išmaniąsias programėles, primenančias, kada laikas pakeisti poziciją.

2. Ergonomiška kėdė. Jei į vieną daiktą verta investuoti daugiau, tai būtent į gerą kėdę. „Herman Miller Aeron” ar „Steelcase Gesture” kėdės atrodo brangios, bet jūsų nugara jums padėkos po kelių metų. Ieškokite reguliuojamų porankių, juosmens atramos ir tinkamo sėdynės gylio.

3. Monitoriaus stovas ar laikiklis. Ekrano viršus turėtų būti akių lygyje. „VIVO” ar „Ergotron” monitorių laikikliai ne tik padeda išlaikyti tinkamą laikyseną, bet ir atlaisvina stalo erdvę.

4. Ergonomiška klaviatūra. Įprastos klaviatūros verčia riešus būti nenatūralioje padėtyje. „Logitech Ergo K860” ar „Microsoft Sculpt” klaviatūros sukurtos taip, kad rankos ir riešai būtų natūralesnėje pozicijoje, sumažinant įtampą.

5. Vertikalė pelė. Tradicinė pelė verčia delną būti plokščioje, nenatūralioje padėtyje. „Logitech MX Vertical” ar „Anker Vertical” pelės leidžia rankai būti „rankos paspaudimo” pozicijoje, kuri yra daug natūralesnė.

Produktyvumo didinimo įrankiai

Tinkama techninė įranga gali drastiškai pagerinti darbo efektyvumą ir sumažinti laiko švaistymą.

6. Antrasis monitorius. Tyrimai rodo, kad papildomas ekranas gali padidinti produktyvumą iki 42%. „Dell UltraSharp” serijos monitoriai siūlo puikią vaizdo kokybę už priimtiną kainą. Jei trūksta vietos, „AOC” siūlo plonus, portatyvius monitorius, kuriuos galima prijungti per USB-C.

7. Dokavimo stotis. Jei naudojate nešiojamąjį kompiuterį, universali dokavimo stotis kaip „CalDigit TS4” ar „Dell WD19TB” leis prijungti visus periferinius įrenginius vienu kabeliu.

8. Išorinė kamera. Integruotos nešiojamųjų kompiuterių kameros dažnai neužtikrina geros kokybės. „Logitech C920” ar pažangesnė „Logitech Brio” suteiks profesionalesnį vaizdą virtualiuose susitikimuose.

9. Išmanus garsiakalbis su balso asistentu. „Amazon Echo” ar „Google Nest” gali padėti valdyti kalendorių, nustatyti priminimus ar greitai gauti informaciją nenaudojant rankų.

10. Triukšmą slopinančios ausinės. „Sony WH-1000XM5” ar „Bose 700” ne tik blokuoja aplinkos triukšmą, bet ir turi puikius mikrofonus skambučiams.

Tinklo ir ryšio sprendimai

Stabilus interneto ryšys yra būtinas produktyviam darbui. Štai keletas sprendimų, kurie padės išvengti nemalonių ryšio sutrikimų.

11. Tinklų maršrutizatorius su WiFi 6 technologija. Naujos kartos maršrutizatoriai kaip „ASUS RT-AX86U” ar „TP-Link Archer AX6000” užtikrina stabilesnį ryšį ir didesnį pralaidumą, ypač kai namuose yra daug įrenginių.

12. Tinklo signalo stiprintuvas. Jei jūsų darbo vieta yra toli nuo maršrutizatoriaus, „Netgear Nighthawk EAX80” ar „TP-Link RE650” padės išplėsti WiFi aprėptį.

13. Ethernet kabelis ir adapteris. Kartais laidinis ryšys yra patikimiausias. Įsigykite kokybišką CAT 6 ar CAT 7 kabelį, o jei jūsų nešiojamasis kompiuteris neturi Ethernet prievado, USB-C į Ethernet adapteris bus nebrangus sprendimas.

14. 4G/5G maršrutizatorius. Kaip atsarginė priemonė, „Netgear Nighthawk M5” ar „TP-Link M7450” gali užtikrinti interneto ryšį net tada, kai pagrindinis internetas neveikia.

Energijos ir įkrovimo sprendimai

Nutrūkęs maitinimas ar išsikrovę įrenginiai gali sugadinti darbo dieną. Štai kaip to išvengti.

15. UPS (nepertraukiamo maitinimo šaltinis). „APC BR1500MS” ar „CyberPower CP1500PFCLCD” apsaugos jūsų įrangą nuo įtampos šuolių ir leis saugiai išjungti įrenginius dingus elektrai.

16. Belaidis įkroviklis. „Anker PowerWave” ar „Belkin Boost Charge” padės stalui atrodyti tvarkingiau ir leis greitai įkrauti telefoną be papildomų laidų.

17. Išmanusis kištukas ar ilgintuvas. „TP-Link Kasa” ar „Belkin Wemo” leis valdyti elektros prietaisus nuotoliniu būdu ir stebėti energijos suvartojimą.

18. Saulės energijos įkroviklis. Jei turite balkoną ar terasą, „Jackery SolarSaga” ar „BigBlue” saulės baterijos gali būti puikus papildomas energijos šaltinis nešiojamiems įrenginiams.

Aplinkos gerinimo technologijos

Darbo aplinka stipriai veikia mūsų produktyvumą ir savijautą. Šie produktai padės sukurti sveikesnę ir malonesnę darbo erdvę.

19. Išmanus termostatas. „Nest Learning Thermostat” ar „Ecobee SmartThermostat” padės palaikyti optimalią temperatūrą ir taupyti energiją.

20. Oro valytuvas su HEPA filtru. „Dyson Pure Cool” ar „Blueair Blue Pure 211+” pašalins alergenus, dulkes ir kitus teršalus, pagerindami oro kokybę.

21. Išmanus apšvietimas. „Philips Hue” ar „LIFX” lemputės leidžia reguliuoti šviesos intensyvumą ir spalvą, pritaikant ją skirtingoms darbo užduotims ir dienos laikui.

22. Natūralios šviesos lempa. „Verilux HappyLight” ar „Circadian Optics” lempos imituoja natūralią saulės šviesą, kuri ypač naudinga tamsesniais metų laikais.

23. Išmanus drėkintuvas. „Levoit LV600HH” ar „Dyson AM10” padės palaikyti optimalų oro drėgnumą, apsaugant nuo sausos odos ir gerklės.

Organizavimo ir produktyvumo technologijos

Tvarkinga ir gerai organizuota darbo vieta padeda išlaikyti koncentraciją ir efektyvumą.

24. Kabelių organizavimo sistema. „Cable Matters” ar „D-Line” kabelių kanalai ir tvarkyklės padės išvengti laidų chaoso.

25. Elektroninis užrašų blokas. „reMarkable 2” ar „Onyx Boox Note Air” leidžia rašyti ranka, bet saugo užrašus skaitmeniniu formatu, sumažinant popieriaus naudojimą.

26. NFC žymės. Mažos „NFC Tags” gali būti užprogramuotos atlikti įvairias automatines užduotis, pavyzdžiui, įjungti „darbo režimą” jūsų telefone ar namuose.

27. Skaitmeninis laikmatis. „TimeFlip” ar „Ticktime” padės sekti laiką, skirtą skirtingoms užduotims, ir pagerinti laiko valdymą.

Komforto ir sveikatos technologijos

Ilgos darbo valandos gali neigiamai paveikti sveikatą, tačiau šie produktai padės sumažinti riziką.

28. Kojų atrama. „Humanscale FM300” ar „Fellowes Standard” sumažins nugaros ir kojų nuovargį sėdint.

29. Akių apsaugos monitorius ar filtras. „BenQ EyeCare” monitoriai ar „Ocushield” filtrai sumažina mėlynos šviesos kiekį, apsaugodami akis nuo nuovargio.

30. Išmanusis laikrodis su judėjimo priminimu. „Apple Watch” ar „Garmin Venu” primins jums atsikelti ir pajudėti po ilgesnio sėdėjimo.

31. Išmani vandens gertuvė. „HidrateSpark” ar „Bellabeat Spring” primins jums gerti pakankamai vandens darbo metu.

Technologijų sinergija: kaip viską sujungti į vieningą sistemą

Atskiri produktai yra naudingi, bet tikrasis jų potencialas atsiskleidžia, kai jie veikia kartu. Pradėkite nuo esminių elementų – ergonomiškos kėdės, reguliuojamo stalo ir gero monitoriaus. Tuomet palaipsniui pridėkite kitus įrenginius pagal savo poreikius.

Išmaniųjų namų platformos kaip „Apple HomeKit”, „Google Home” ar „Amazon Alexa” leidžia sujungti daugelį minėtų įrenginių į vieną ekosistemą. Įsivaizduokite: jūs sakote „pradėti darbo dieną”, ir jūsų stalas pakyla į stovėjimo poziciją, apšvietimas pasikeičia į produktyvumui optimizuotą, įsijungia oro valytuvas, o telefonas persijungia į „netrukdyti” režimą.

Nepaisant visų šių technologijų, nepamirškite, kad geriausias namų biuras yra tas, kuris atitinka jūsų individualius poreikius. Neskubėkite įsigyti visų įmanomų gadžetų iš karto – pradėkite nuo tų, kurie sprendžia jūsų didžiausias problemas, ir palaipsniui plėskite savo technologijų arsenalą.

Ir svarbiausia – net ir geriausios technologijos nepakeis gerų darbo įpročių. Reguliariai darykite pertraukas, judėkite, palaikykite balansą tarp darbo ir asmeninio gyvenimo. Technologijos turėtų būti jūsų pagalbininkai, o ne valdytojai.